Գյումրու քաղաքապետը կմասնակցի «Եվրասիական տնտեսական ֆորում 2013»-ին
Չինական կողմի հրավերով` սեպտեմբերի 24-ից 27-ը Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Չինաստանի Սիան քաղաք «Եվրասիական տնտեսական ֆորում 2013»-ին մասնակցելու նպատակով: Ֆորումի շրջանակներում նախատեսված է Գյումրու քաղաքապետի ելույթը, ինչպես նաև հանդիպումներ տեղական իշխանությունների ու ֆորումի մասնակից երկրների ներկայացուցիչների հետ:
Հիշեցնենք` ս/թ հունիս ամսին Գյումրի էր ժամանել Սիան քաղաքի պատվիրակությունը, որի ընթացքում Գյումրի և Սիան քաղաքների միջև կնքվեց համաձայանգիր, ըստ որի` երկու քաղաքները հռչակվեցին քույր քաղաքներ: Այս մասին հայտնում է Գյումրու քաղաքապետարանը:

Мэр Гюмри примет участие в Евразийском экономическом форуме-2013
По приглашению китайской стороны делегация во главе с мэром Гюмри Самвелом Баласаняном примет участие в Евразийском экономическом форуме-2013, который пройдет 24-27 сентября в городе Сиань (Китай). В рамках форума предусмотрено выступление мэра Гюмри, а также встречи с представителями местных властей и стран-участниц форума.
Напомним, что в июне с.г. в Гюмри побывала делегация города Сиань. В ходе визита было заключено соглашение, согласно которому Гюмри и Сиань были объявлены городами-побратимами. Об этом сообщает мэрия Гюмри.