Ոստիկանները ավազակային հարձակման կասկածանքով ձերբակալել են իրենց գործընկերոջը
Սեպտեմբերի 22-ի առավոտյան` ժամը 9-ի սահմաններում, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Մարաշի բաժանմունք հաղորդում ստացվեց, որ զանգահարել է անհայտ քաղաքացի և հայտնել, որ Ջրվեժի գերեզմանների մոտ տեսել է կողոպտված Ք-ին ու նրա դստերը: Նրանք ասել էին, որ գիշերը անհայտ անձը զինված մտել է իրենց տուն, կողոպտել, ապա իրենց նստեցրել ավտոմեքենան, տարել Ջրվեժի գերեզմանոց և իջեցնելով՝ հեռացել:
Օպերատիվ խումբն անմիջապես մեկնեց ահազանգողի նշած հասցեով, իսկ նույն օրը, կեսօրին ոստիկանությունում տված հաղորդման մեջ Նորքի բնակչուհի Ք. Բ.-ն արդեն ներկայացնում էր մղձավանջային գիշերվա մանրամասները:
Դիմակավորվածը, պատուհանը կոտրելով, տուն էր խուժել սեպտեմբերի 22-ի գիշերը` ժամը 3-ից 5-ն ընկած հատվածում, ատրճանակի գործադրմամբ՝ կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով հարձակում էր գործել Ք. Բ.-ի և նրա անչափահաս դստեր վրա, ձեռնաշղթայով կապել էր Ք. Բ.-ի, կպչուն ժապավենով՝ դստեր ձեռքերը, հափշտակել տանտիրուհու ոսկե զարդերը, 186 հազար դրամ և 100 դոլար, «Սոնի» պլազմային հեռուստացույց, ապա, ատրճանակով սպառնալով, նրանց խցկել էր տանտիրուհու «Մերսեդես-Բենցի» բեռնախցիկը, հասցրել Ձորաղբյուր գյուղի ամայի այգիների հատված և բեռնախցիկից դուրս բերելով Ք. Բ.-ին՝ դանակի սպառնալիքով՝ նրա կամքին հակառակ, սեռական հարաբերություն էր ունեցել նրա հետ: Հետո իջեցրել էր նաև դստերն ու մեքենան հափշտակելով՝ դիմել փախուստի:
Նույն օրը դեպքի առթիվ հարուցվեց քրեական գործ, սկսվեց նախաքննություն, որն ավարտվելու էր այդ մղձավանջային գիշերվա անկանխատեսելի ու անակնկալ բացահայտմամբ՝ ի հայտ բերելով նողկալի իրողությունը…
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության աշխատակիցների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է 1985 թ. ծնված Էդգար Վարագյանը՝ ոստիկա՛ն, ոստիկանության սերժա՛նտ…
Վարագյանի մարմնի քննումով հայտնաբերվել են քերծվածքներ, իսկ բնակարանի խուզարկությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել են լապտեր ու խաղալիք՝ ատրճանակ հանդիսացող զենք, որոնք ճանաչվել են տուժողների կողմից:
Ոստիկանները հերթական անգամ վնասազերծեցին իրենց շարքերը խցկված փոխակերպուկին: Այսպիսի յուրաքանչյուր դեպք ցնցող ու ցավալի է, սակայն պարտադիր են բացահայտումն ու վնասազերծումը, վիրահատության պես:
Ոստիկանության սկզբունքն է՝ օրենքը հավասար է բոլորի համար, իսկ նմանները, որոնք դավաճանում են ոչ միայն ծառայողական պարտքին, այլև մարդկային նկարագրին, պետք է անխնա մաքրվեն թե՛ համակարգից, թե՛ հասարակությունից:

По подозрению в разбойном нападении полицейские задержали своего коллегу
22 сентября около 9-ти часов утра из Центра оперативного управления полиции города Еревана в Марашское отделение поступила информация о звонке неизвестного гражданина, который сообщил, что встретил возле кладбища в Джрвеже ограбленную К. и ее дочь. Они рассказали, что ночью вооруженный неизвестный проник в их дом, ограбил, после чего посадил к себе в машину, отвез на кладбище в Джрвеже, высадил их там и уехал.
Оперативная группа сразу выехала по указанному адресу, а в тот же день в полдень жительница Норка К.Б. представила в полицию сообщение, в котором изложила подробности кошмарной ночи.
22 сентября между тремя и пятью часами ночи неизвстный в маске, разбив окно, проник в их дом и, угрожая пистолетом, напал на К.Б. и ее несовершеннолетнюю дочь. Надев на женщину наручники, а дочери связав руки скотчем, мужчина похитил золотые украшения, 186 тысяч драмов, 100 долларов и плазменный телевизор “Сони”. После чего, пригрозив пустить в ход пистолет, затолкал мать и дочь в багажник принадлежащего женщине автомобиля “Мерседес Бенц”, довез их до садов села Дзорахбюр, где, вытащив К.Б. из багажника, помимо ее воли вступил с ней в половую связь. Потом вытащил также дочь и скрылся на их машине.
В тот же день было возбуждено уголовное дело. Началось предварительное следствие, в процессе которого неожиданно всплыла омерзительная реальность. В результате мероприятий, осуществленных сотрудниками управления полиции города Еревана, по подозрению в совершении преступления был задержан ... сержант полиции Эдгар Варагян, 1985 г.р.
На его теле были обнаружены царапины, а при обыске его квартиры – фонарик и игрушечный пистолет, которые были опознаны потерпевшими и конфискованы.
Полицейские в очередной раз обезвредили проникшего в их ряды оборотня в погонах. Каждый такой случай вызывает шок и сожаление, но выявлять и обезвреживать таких лиц необходимо.
Такие, как Варагян, совершают предательство по отношению не только к своему служебному долгу, но и человеческой сущности. Поэтому и система, и общество должны беспощадно избавляться от таких личностей.