Հանդիպումն ավարտվեց, բայց... (վիդեո)
Իշխանության թիմի ներկայացուցիչ Դավիթ Հարությունյանը լրագրողներին ասաց, որ հանդիպման արդյունքում օրակարգ չի ձևավորվել, պայմանավորվածություն ձեռք չի բերվել, պարզապես կողմերը մտքեր են փոխանակել:
Դավիթ Հարությունյանը հանդիպումից հետո լավատեսորեն էր տրամադրված, որ առաջիկայում ևս նման հանդիպումներ կլինեն: Նա ասաց, որ բացարձակ հակամարտող տրամադրվածությունն արդեն փոխարինվում է կառուցողական աշխատանքով, սակայն դա չի նշանակում, որ առաջիկայում քաղաքական տարաձայնություններ չեն լինի:
ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչ Դավիթ Շահնազարյանն էլ լրագրողներին ասաց, որ հանդիպման արդյունքում պայմանավորվածություններ ձեռք չեն բերվել, սակայն ինքն էլ է հուսով, որ այս ձևաչափով հանդիպումները կշարունակվեն, և Հայաստանի առջև ծառացած խնդիրները օր առաջ կլուծվեն, քանի որ դրանք, նրա բնորոշմամբ, պայթյունավտանգ են:
Կողմերը առայժմ պայմանավորվածություն չունեն հաջորդ հանդիպման վերաբերյալ: Դավիթ Հարությունյանն ասաց, որ այդ մասին հանրությանը կտեղեկացնեն առաջիկայում:

Встреча завершилась, но... (видео)
Член делегации властей Давид Арутюнян сообщил журналистам, что в результате встречи повестка не была сформирована, не были достигнуты и договоренности. Стороны просто обменялись мыслями.
Давид Арутюнян был настроен оптимистично, отметив, что в ближайшее время встречи будут продолжены. По его словам, враждебные настроения уже сменились конструктивным диалогом, однако это не означает, что в ближайшее время политических разногласий не будет.
Представитель АНК Давид Шахназарян тоже сказал, что в результате встречи договоренности не были достигнуты, вместе с тем он выразил надежду, что встречи в этом формате будут продолжены, и стоящие перед Арменией проблемы в скором времени будут решены, так как это "взрывоопасные проблемы".
Стороны пока не достигли договоренностей относительно следующей встречи. Об этом, по словам Давида Арутюняна, общественность будет проинформирована в ближайшее время.