31.5 միլիոնանոց հատուկ չվերթ
Հոկտեմբերի 23-ին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը պատվիրակությունով մեկնել էր Բրյուսել` մասնակցելու ԵԺԿ գագաթնաժողովին: Պատվիրակությունը, որի կազմում եղել են կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը, կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ԱԺ պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը, Ազգային մրցունակության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, Բրյուսել է գնացել հատուկ չվերթով, ինչը թանկ հաճույք է:
Հոկտեմբերի 21-ին կառավարության աշխատակազմի գործերի կառավարիչ Հայրապետ Սիմոնյանը պայմանագիր է կնքել «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ-ի տնօրենի հետ` հատուկ չվերթի ծառայություններ մատուցելու մասին:
Ընկերությունը հոկտեմբերի 23-ին Երեւան-Բրյուսել (Բելգիա) եւ հոկտեմբերի 24-ին` Բրյուսել-Երեւան ուղղությամբ B-737-500 մոդելի ինքնաթիռով ապահովել է վերը նշված պատվիրակության 9 ժամ 15 րոպե տեւողությամբ հատուկ չվերթը, ինչը հարկատուներիս վրա արժեցել է 31 մլն 527 հազար դրամ:

Спецрейс стоимостью 31,5 миллионов драмов
23 октября премьер-министр РА Тигран Саркисян вместе с делегацией отбыл в Брюссель для участия в саммите Европейской народной партии. Делегация, в составе которой были министр-руководитель аппарата правительства Ваче Габриелян, министр экономики Ваграм Аванесян, министр образования и науки Армен Ашотян, депутат Национального Собрания Артак Закарян, исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Арман Хачатрян и другие официальные лица, отправилась в Брюссель спецрейсом, что является дорогим удовольствием.
21 октября управляющий делами аппарапта правительства Айрапет Симонян заключил договор с директором ЗАО “Эйр Армения” об оказании услуг по осуществлению спецрейса.
23 октября указанная компания обеспечила специальный рейс самолетом B-737-500 по маршруту Ереван – Брюссель (Бельгия) и 24 октября – Брюссель-Ереван продолжительностью 9 часов 15 минут. Нам, налогоплательщикам, это обошлось в 31 млн 527 тыс. драмов.