Մայրն ասել է, թե երեխան մահացած է ծնվել, ինքն էլ դիակը նետել է գետը
Երեկ՝ ժամը 11.30-ին, անհայտ քաղաքացուց ոստիկանության Սիսիանի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Սիսիան քաղաքի Երևանյան այգուն հարակից լճակում նորածնի դիակ կա: Մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել է իգական սեռի նորածնի դիակ:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ բաժին է հրավիրվել 1984 թ. ծնված Հերմինե Բ.-ն:
Նա հայտնել է, որ տանը ծննդաբերել է, սակայն տեսնելով, որ նորածինը մահացած է, հաջորդ օրը երեխայի դիակը ցած է նետել կամրջից Որոտան գետը:
Արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Հանգամանքները պարզվում են: Կատարվում է նախաքննություն:

Мать заявила, что ребенок родился мертвым, поэтому она сбросила труп в реку
Вчера около 11.30 в Сисианское отделение полиции поступил звонок от неизвестного, который сообщил, что в озере рядом с Ереванским парком в городе Сисиане найден труп новорожденного. Отбывшая на место происшествия оперативная группа обнаружила труп новорожденного мужского пола.
Благодаря мероприятиям, осуществленным сотрудниками полиции, в отделение была приглашена Эрмине Б. 1984 г.рождения. Она сообщила, что родила дома ребенка, однако на следующий день, увидев, что новорожденный мертв, сбросила труп младенца с моста в реку Воротан.
Следы насилия при внешнем осмотре трупа не обнаружены. Назначена судмедэкспертиза. Обстоятельства произошедшего выясняются. Проводится предварительное следствие.