«Օգնիր Քեզ»-ի առաջարկը
«Օգնիր Քեզ» հասարակական նախաձեռնության առաջին հավաքը կկայանա վաղը: Այն ստեղծվել է որպես արձագանք սոցիալական ցանցերում շուրջ 10 օր առաջ բարձրացած դժգոհության ալիքի վրա, որտեղ շատերն իրար կամ արտիստներին էին մեղադրում բարեգործություն չանելու համար:
«Օգնիր Քեզ» հասարակական նախաձեռնության խումբը կոչերի ու դժգոհության փոխարեն առաջարկում է գործել և համախմբվելով աջակցել նրանց, ովքեր դրա կարիքն իսկապես ունեն:
Հանդիպման ընթացքում կներկայացվեն առաջին մի քանի ընտանիքը/խնդիրը և կպատմվի նախաձեռնության մասին, որին կարող են միանալ բոլոր քաղաքացիները:
Նպատակը մեկն է` օգտակար լինել մարդկանց, որոնք ունեն դրա կարիքը, սակայն չունեն պետությունից կամ այլ հաստատություններից օգնություն ստանալու հնարավորություն:

Первая встреча общественной инициативы "Помоги себе" состоится завтра. Инициатива была создана как ответ на поднявшуюся 10 дней назад в социальных сетях волну протеста. Тогда многие обвинили друг друга, а также известных музыкантов и артистов в нежелании заниматься благотворительной деятельностью.
Группа общественной инициативы "Помоги себе" предлагает вместо того, чтобы выражать недовольство, начать действовать и, объединившись, помочь тем, кто в этом действительно нуждается.
В ходе встречи будут представлены те программы, к которым могут присоединиться все желающие.
Цель одна – помочь людям, которые оказались в беде, но не имеют возможности получить помощь от государства или каких-либо организаций.