4 խմբակցություն դիմելու է Սահմանադրական դատարան` ընդդեմ «Պարտադիր կուտակային կենսաթոշակների»
Դեկտեմբերի 17-ին ԱԺ 4 խմբակցությունները դիմելու են Սահմանադրական դատարան, որտեղ վիճարկվելու է «Պարտադիր կուտակային կենսաթոշակների» ՀՀ օրենքի մի շարք դրույթներ` Սահմանադրական դատարանի կողմից հակասահմանադրական ճանաչելու հարցը: Միևնույն ժամանակ Սահմանադրական դատարան է ներկայացվելու 2014 թվականի հունվարի 1-ից օրենքի գործադրումը  կասեցնելու միջնորդություն: Դիմումը ներկայացվելու է երթով:
ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունը կոչ է անում երիտասարդությանն ու ուսանողությանը` միանալ երթին`  պայքարելու և խնդրի արդարացի լուծմանը հասնելու միասնական վճռականություն ամրագրելու համար:
Երթը մեկնարկելու է դեկտեմբերի 17-ին`  ժամը 12:30-ին,  Ազատության հրապարակից դեպի Սահմանադրական դատարան:

Четыре фракции НС обратятся в Конституционный суд с иском против ряда положений закона “Об обязательных накопительных пенсиях”
17 декабря четыре фракции Национального Собрания РА обратятся в Конституционный суд с иском о признании антиконституционным ряда положений закона РА “Об обязательных накопительных пенсиях”. В то же время в КС будет представлено ходатайство о приостановлении применения данного закона с 1 января 2014 г.. Иск будет подан путем проведения шествия.
Студенческий союз “Никол Агбалян” АРФ Дашнакцутюн призывает молодежь и студентов проявить единство и решимость и присоединиться к шествию и борьбе за справедливое решение этого вопроса.
Шествие стартует 17 декабря в 12.30 на площади Свободы, откуда участники акции направятся к Конституционному суду.