Գորիսում ծեծված աշակերտի առողջական վիճակը վատացել է
Գորիսի թիվ 1 ավագ դպրոցում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի զոհը` նույն դպրոցի տասներորդ դասարանի աշակերտ Կ.Մ.-ն առոջական լուրջ խնդիրներ ունի: Նա երեկ դպրոցում վատացել է: Ծնողները այսօր տղային Գորիսից տեղափոխել են Երևան:
Հիշեցնենք, որ Գորիս քաղաքի թիվ 1 դպրոցի բակում տեղի էր ունեցել վիճաբանություն դպրոցականներ Հ.Գ.-ի և Գ.Շ-ի միջև: Վիճաբանությանը միջամտել է դպրոցի տասներորդ դասարանցի աշակերտ Կ.Մ.-ն: Հ.Գ.-ն զանգահարել է իր բարեկամներին: Արդյունքում Հ.Գ.-ի կանչով դպրոց ժամանած անձինք դաժանաբար ծեծել են Կ.Մ-ին: Ծեծված տղան` Կ.Մ.-ն, մեկ շաբաթ բացակայելուց հետո, միայն երեկ էր դպրոց գնացել:
Ոստիկանության` դեպքի վերաբերյալ երեկ նշանակված հետաքննության նախնական տվյալներով` Կ.Մ.ին ընդամենը երկու անգամ ապտակել է դպրոց ժամանած Հ.Գ.-ի հորեղբայրը` Ա.Գ.-ն: Ոստիկանությունը երեկ չմանրամասնեց, թե ով է Ա.Գ.-ն: Ծեծի ականատեսները պատմում են, որ ծեծողների թվում եղել է նաև Գորիսի ճանապարհային ոստիկանության պետի հորեղբոր տղան` Արշակ Գալստյանը(նույն Ա.Գ.-ն): Ծեծված տղայի ծնողները առայսօր չեն դիմել ոստիկանություն: Գորսեցիներն ասում են, որ նրանք վախենում են ոստիկանական համակարգում աշխատող Գալստյաններից:
Դպրոցի տնօրենը` Կարինե Մովսիսյանը, ով Սյունիքի նախկին փոխմարզպետ Արա Դոլունցի կինն է, երեկ մեզ հետ զրույցում ժխտեց, որ իրենց դպրոցում ծեծկռտուք է եղել: Փոխարենը դպրոցի աշակերտները, ովքեր ծեծկռուքի ժաանակ ցանկացել են պաշտպանել իրենց համադասարանցուն, պատմում են մանրամասներ դեպքի վերաբերյալ: Նրանք կարողացել են նաև գաղտնի նկարահանել ծեծկռտուքը:

Состояние избитого в Горисе десятиклассника ухудшилось
У ученика десятого класса школы номер 1 Гориса К.М., ставшего жертвой драки, которая произошла во дворе той же школы, возникли проблемы со здоровьем. Вчера в школе ему стало плохо, и сегодня родители отвезли мальчика в Ереван.
Напомним, что во дворе школы номер 1 города Гориса между учениками О.Г. и Г.Ш. вспыхнул спор, в который вмешался К.М. О.Г. позвонил своим родственникам. В результате в школу явились несколько мужчин, которые жестоко избили десятиклассника. Избитый К.М. смог придти на занятия только через неделю.
По предварительным данным назначенного полицией расследования, прибывший в школу А.Г., дядя О.Г., всего лишь дал две оплеухи десятикласснику. Полиция вчера не сообщила, кто такой А.Г. Очевидцы инцидента рассказывают, что в числе избивавших был племянник начальника Дорожной полиции Гориса Аршак Галстян (тот самый А.Г.). Родители избитого юноши до сих пор не обратились в полицию. По словам горисцев, они  боятся работающих в полицейской системе Галстянов.
Директор школы Карине Мовсисян, являющаяся женой бывшего вице-губернатора Сюника Ара Долунца, вчера в беседе с нами отрицала сведения о том, что в их школе произошла драка. Однако ученики школы, которые во время избиения своего одноклассника пытались защитить его, рассказали подробности конфликта. Им также удалось тайно сделать видеозапись драки.