Ախալքալաքում զենք-զինամթերք է հայտնաբերվել. ոստիկանապետը չի մեկնաբանում
Ախալքալաքի շրջանային ոստիկանության աշխատակիցները տեղի բնակիչներից մեկի տանիքում մեծ քանակությամբ զենք-զինամթերք են հայտնաբերել:
Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը հայտնել է, որ առգրավվել է 5 նռնակ, ինքնաձիգ, փամփուշտներ և այլ զինամթերք: Դեպքի առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ Վրաստանի քրեական օրենսգրքի 236-րդ հոդվածի համաձայն` զենք-զինամթերքի ապօրինի ձեռք բերում, պահպանում:
Վերջին շրջանում զենք-զինամթերքի առգրավման դեպքերը Ջավախքում նկատելիորեն ավելացել են և վրացական մամուլի էջերից չեն իջնում: Խնդրի շուրջ փորձեցինք զրուցել Ախալքալաքի շրջանի ոստիկանապետ Խաչատուր Մոսոյանի հետ:
Վերջինս ասաց, որ իրենք օրենքից դուրս ոչ մի բան չեն անում և լրագրողների հետ խոսելու իրավունք չունեն: «Մենք դրա համար պրես ցենտր ունենք, նրանց հետ կարող եք խոսալ, մենք իրավունք չունենք»,- արձագանքեց Ախալքալաքի ոստիկանապետը:

В Ахалкалаке обнаружено оружие и боеприпасы. Полиция отказывается давать комментарии
Сотрудники районной полиции Ахалкалака обнаружили на крыше дома одного из местных жителей большое количество оружия и боеприпасов.
По соощению МВД Грузии, изъято 5 гранат, автомат, патроны и другие боеприпасы. Возбуждено уголовное дело по ст.236 УК Грузии – незаконное приобретение и хранение оружия и боеприпасов.
В последнее время случаи изъятия оружия и боеприпасов заметно участились, информация об этом не сходит со страниц грузинской прессы.
По этому вопросу мы решили побеседовать с начальником полиции Ахалкалакского района Хачатуром Мосояном. Последний сказал, что они не предпринимают действий, выходящих за рамки закона, и не имеют права беседовать с журналистами. “Для этого у нас есть пресс-центр, информацию вы можете получить у них. А мы не имеем права”,- сказал начальник полиции Ахалкалака.