Քվեարկությունը կեղծվել է` հայտարարում են ընդդիմադիր պատգամավորները
«ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի առուվաճառքի եւ հետագա գործունեության պայմանների մասին» համաձայնագրի քվեարկությունը, ընդդիմադիր պատգամավորների կարծիքով, պետք է համարել անվավեր:
ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լևոն Զուրաբյանը և «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փստանջյանը ԱԺ շենքի դիմաց հավաքված ցուցարարների մոտ հայտարարեցին, որ քվեարկության վավերականությունը պետք է որոշի հաշվիչ հանձանժողովը, որի կազմում ընդգրկված են ընդդիմադիր չորս պատգամավորներ: Եվ քանի որ վերջիններս բոյկոտել են քվեարկությունը և լքել նիստերի դահլիճը, հետևաբար քվեարկությունը չի կարող համարվել վավեր` նշեցին նրանք: «Սա կեղծված քվեարկություն է»,- ասաց Լ. Զուրաբյանը` հայտարարելով, որ ընդդիմադիր խմբակցությունների ներկայացուցիչները պատրաստվում են ասուլիս կազմակերպել` որոշելու հետագա անելիքները:
Զ. Փոստանջյանը ակցիայի մասնակիցներին կոչ է անում ըմբոստության օջախներ ստեղծել հանրապետության բոլոր վայրերում և այդկերպ շարունակել պայքարը, իսկ ակցիայի մասնակիցները, ի պատասխան, վանկարկում են` «Հիմա», «Որոշում կայացրեք»:

Голосование сфальсицировано, считают депутаты-оппозиционеры
Голосование по соглашению "О купле-продаже акций ЗАО "АрмРосгазпром" и условиях его дальнейшей деятельности” следует считать недействительным, заявили депутаты-оппозиционеры.
Депутат фракции Армянского национального конгресса Левон Зураюбян и руководитель фракции "Наследие" Заруи Постанджян сообщили собравшимся перед зданием Национального Собрания участникам акции протеста, что действительность голосования должна была определить счетная комиссия, в состав которой входят четыре депеутата-оппозиционера. Но поскольку последние бойкотировали голосование и вышли из зала заседаний, следовательно голосование нельзя считать действительным, отметили они. "Это сфальсифицированное голосование",- заявил Левон Зурабян, отметив, что представители оппозиционных фракций намерены созвать пресс-конференцию и решить свои дальнейшие шаги.
Заруи Постанджян призвала участников акции создать по всей республике очаги бунта и продолжить борьбу. В ответ  собравшиеся скандировали: "Сейчас!", "Примите решение!".