ՀՀ նախագահը ցավակցել է Նորվեգիայի թագավորին և վարչապետին
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Նորին Մեծություն Նորվեգիայի թագավոր Հարալդ 5-րդին և Նորվեգիայի Թագավորության վարչապետ Յենս Ստոլտենբերգին՝ Օսլոյում և Ուտոյա կղզում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների կապակցությամբ, որոնց հետևանքով զոհվել են տասնյակ անմեղ մարդիկ:
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ այս ծանր պահին Հայաստանի ժողովուրդը նեցուկ է կանգնած նորվեգացի բարեկամ ժողովրդին և վշտակցում է նրան:
Նախագահի խոսքով, այդ դատապարտելի ոճրագործությունները ևս մեկ անգամ ընդգծում են, որ միջազգային հանրությունը պետք է վճռական պայքար մղելի անհանդուրժողականության դեմ:

Armenian President Sends Condolences to Norway
RA President Serzh Sargsyan sent a letter of condolence to His Majesty King Harald V of Norway and the Prime Minister Jens Stoltenberg of Norway regarding the recent tragic events in Oslo that claimed the lives of scores of innocents.
President Sargsyan noted that the Armenian people supports the people of Norway at this moment of sorrow and shares its pain.
According to President Sargsyan, these condemnable crimes one again highlight the necessity for launching a decisive fight against intolerance.