Զարուհի Պետրոսյանը հաղորդագրությո՞ւն է ուղարկել՝ ինքնասպանության փորձ կատարելու մասին
Այսօր Վայոց ձորի և Արարատի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի Մասիս քաղաքի դատարանում տեղի ունեցավ ամուսնու դաժան ծեծի հետևանքով մահացած Զարուհի Պետրոսյանի գործով հերթական դատական նիստը:
Սպանության գործով դատական նիստի ընթացքում հարցաքննվեցին գործով վկաներ Դավիթ Հակոբյանը՝ Մասիս քաղաքի գյուղատնտեսական քոլեջի փոխտնօրենը, և Եղիսաբեթ Հովսեփյանը՝ հարևանուհին:
Պաշտպանական կողմի փաստաբանը միջնորդեց անցկացնել Զարուհու ամուսնու՝ Յանիս Սարկիսովի եղբոր կնոջ հեռախոսի փորձագիտական հետազոտությունը, որից, համաձայն պաշտպանական կողմի ենթադրությունների, Զարուհի Պետրոսյանը հաղորդագրություններ է ուղարկել՝ ինքնասպանության փորձ կատարելու մասին:
Հաշվի առնելով միջնորդված նոր վկաների և անհրաժեշտ փորձագիտական հետազոտություն անցկացնելու փաստը՝ դատարանը որոշեց նիստը հետաձգել օգոստոսի 2-ին՝ ժամը 12:00- ին:
«Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության» կոալիցիայի քարտուղարության տեղեկացմամբ՝ կոալիցիայի անդամները ներկա են եղել դատին:

Заруи Петросян отправила sms-сообщение о совершении попытки самоубийства?
В масиском суде общей юрисдикции областей Вайоц дзор и Арарат сегодня состоялось очередное судебное заседание по делу Заруи Петросян, умершей вследствие жестокого избиения мужем.
В ходе судебного заседания были допрошены свидетели по данному делу – заместитель директор сельскохозяйственного колледжа города Масиса Давид Акопян и соседка Ехисабет Овсепян.
Защита ходатайствовала о проведении экспертного изучения телефона жены брата подсудимого Яниса Саркисова, с которого его жена, Заруи Петросян, отправила sms-сообщения о совершении попытки самоубийства.
Учитывая ходатайство о привлечении новых свидетелей и необходимость проведения экспертного изучения, суд принял решение отложить заседание до 2 августа.
Согласно сообщению секретариата коалиции "Против насилия в отношении женщин", члены коалиции присутствовали на судебном заседании.