Աշոտ Սուքիասյանը ձերբակալվել է
ՀՀ ոստիկանությունը, Հայաստանի ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի օգնությամբ և համագործակցեկով Վրաստանի իրավապահների հետ, հունվարի 31-ին Թբիլիսի քաղաքում հայտնաբերել և ձերբակալել է Աշոտ Սուքիասյանին: Այս մասին «Հետք»-ին տեղեկացրեց ոստիկանությունը:
«Ներկայումս որոշվում է նրան էքստրադիցիայի ենթարկելու հարցը»,- նշեց ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը:
Հիշեցնենք, որ 2013թ. հունիսի 17-ից նախաքննական մարմնի որոշմամբ` Աշոտ Սուքիասյանը գտնվում էր հետախուզման մեջ: Նրան մեղադրանք էր առաջադրվել առանձնապես խոշոր չափերով խարդախության (ՀՀ. Քր. օր. 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետ), խաբեության կամ վստահությունը չարաշահելու եղանակով առանձնապես խոշոր չափերի գույքային վնասպատճառելու (184-րդ հոդ. 2-րդ մասի 1-ին կետ) եւ հանցավոր ճանապարհով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով եկամուտներն օրինականացնելու (190-րդ հոդ. 3-րդ մասի 1-ին կետ) համար:

Ашот Сукиасян задержан
Полиция РА при содействии Национального центрального бюро Интерпола в Армении и при сотрудничестве с правоохранителями Грузии 31 января обнаружило и задержало в городе Тбилиси Ашота Сукиасяна. Об этом “Hetq” сообщили в полиции РА.
“В настоящее время решается вопрос его экстрадиции”,- сказал сотрудник управления информации и по связям с общественностью полиции РА Армен Малхасян.
Напомним, что решением органа предварительного следствия Ашот Сукиасян находился в розыске с 17 июня 2013 г. Ему было выдвинуто обвинение в мошенничестве в особо крупных размерах (п.1 ч.3 ст.178 УК РА), причинении имущественного ущерба в особо крупных размерах путем обмана или злоупотребления доверием (п.1 ч.2 ст.184) и легализации доходов в особо крупных размерах, полученных незаконным путем (п.1 ч.3 ст.190).