4.6 մլն դրամ՝ ԱԺ-ի տեսախցիկների համար
Այս օրերին Ազգային ժողովի տարածքում տեղադրվում են տեսախցիկներ: Այդ նպատակով հատկացվել է 4 մլն 650 հազար դրամ: ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Գոհար Պողոսյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ տեսախցիկները ձեռք են բերվել գնումների օրենսդրությանը համապատասխան՝ հայտարարված մրցույթում հաղթող ճանաչված «Սեկոնետ» ՍՊԸ-ի հետ կնքված պայմանագրի հիման վրա:
Նշենք, որ մեկ տեսախցիկի արժեքը 31.000 դրամ է: Գոհար Պողոսյանի խոսքով՝ տեսախցիկները տեղադրվում են անվտանգության նկատառումներով, քանի որ ԱԺ շենքը համարվում է պետական պահպանության օբյեկտ:
Տեսախցիկների տեղադրումը «վախեցնում» է հատկապես «հարուստ» բառապաշարով աչքի ընկնող պատգամավորներին: Նրանք արդեն զգուշավոր են դարձել: «Կամաց խոսա, կամեռան նկարում ա»,- զրուցակից պատգամավորին զգուշացնում էր պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանը՝ ցույց տալով տեսախցիկը:

Установка в НС камер видеонаблюдения обойдется в 4,6 млн драмов
В эти дни на территории Национального Собрания устанавливаются камеры видеонаблюдения. На эти цели выделено 4 млн 650 тыс. драмов. Руководитель пресс-службы НС Гоар Погосян сообщила “Hetq”, что видеокамеры приобретены в соответствии с законом – на основе договоров, заключенных с выигравшим тендер ООО “Секонет”.
Стоимость одной камеры – 31 тыс. драмов. По словам Гоар Погосян, видеокамеры устанавливаются из соображений безопасности, поскольку здание парламента считается объектом государственной охраны.
Установка камер пугает в особенности депутатов, отличающихся “богатым” лексиконом. Они уже стали вести себя более осторожно. “Говори тише, камера записывает”,- предупредил на днях своего собеседника депутат Аракел Мовсисян.