Կիևում հրադադարը խախտվում է հրազենով (Տեսանյութ, քարտեզ)
Երեկ և դրան նախորդող գիշերը ամենաարյունալին էին Կիևի համար՝ 1944 թ-ից ի վեր: 24 ժամում զոհվեց 26 մարդ: Իրավիճակը էլ ավելի ծանր էր շրջաններում:
Կիևում
Քաղաքում շարունակում է տիրել փաստացի ռազմական դրություն: Մետրոպոլիտենը չի աշխատում, փողոցներից շատերի վրա բարիկադաներ են (այդ թվում` Կիև մտնող մայրուղիների վրա):
Ի հեճուկս հրադադարի մասին պայմանավորվածության՝ կենտրոնում շարունակվում էին ծանր մարտերը: Ընդդիմությանը այսօր առավոտյան հաջողվեց Եվրոմայդանից (Անկախության հրապարակից) հետ մղել ոստիկանությանը, սակայն դա արվեց հրազենի օգտագործմամբ: Փախուստի ժամանակ ոստիկանությունը թողնում էր զրահաբաճկոններ և այլ հատուկ միջոցներ:
Զոհերի քանակն անցել է 30-ից: Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարարության տարածած տեսանյութում երևում է ընդդիմության տրամդրվածության լրջությունը:
Այս պահին Կիևի Գրուշեվսկու փողոցի վրա փոխհրաձգություն է:
Շրջաններում
Թեև Կիև մտնող բոլոր մայրուղիների վրա ոստիկանությունը բարիկադներ է կառուցել, այնուամենայնիվ, շրջաններից մարդկանց հաջողվում է մտնել քաղաք և գալ Եվրոմայդան:
Արևմտյան Լվովում երեկ ընդդիմությունը գրոհով վերցրեց անվտանգության մարմինների, ոստիկանության, դատախազության բոլոր շենքերը և մի զորամաս: Զորամասի զենքն ու զինամթերքը որոշվեց դեռևս չվերցնել: Ընդդիմադիրները Ճանապարհային ոստիկանության մեքենաներով պարեկություն են անում քաղաքում:
26 շրջաններից 8-ում ընդդիմությունը գրոհով վերցրել է շրջանային ադմինիստրացիները, ոստիկանության և ազգային անվտանգության շենքերը:
Խմելնիցկայի շրջանում ընդդիմադիրները ձերբակալել են նահանգապետին: Որոշ քաղաքներում ոստիկանությունը հայտարարում է ընդդիմության կողմը անցնելու մասին:

В Киеве нарушено перемирие (видео, карта)
Вчерашний день и минувшая ночь были самыми кровопролитными в Киеве после 1944 года. За 24 часа погибло 26 человек. Еще более тяжелая ситуация сложилась в регионах.
В Киеве
В городе продолжает действовать фактическое военное положение. Метрополитен не работет, на многих улицах (в том числе на ведущей в Киев автомагистрали) сооружены баррикады.
Вопреки договоренности об установлении перемирия, в центре столицы продолжаются тяжелые бои. Сегодня с утра оппозиции удалось отбить от Евромайдана силы полиции, однако это было сделано с помощью огнестрельного оружия. Убегавшая полиция оставляла бронежилеты и другие спецсредства.
Число жертв превысило 30 человек. Судя по распространенному МВД Украины видеоматериалу, оппозиция настроена очень серьезно. На данный момент на улице Грушевского в Киеве идет перестрелка.
Регионы
Несмотря на то, что на всех подступах к Киеву полиция соорудила баррикады, жителям регионов все же удается добираться до столицы и Евромайдана.
Вчера в Западном Львове оппозиции удалось штурмом взять здания органов безопасности, полиции, прокуратуры и одну воинскую часть. Оружие и боеприпасы, находившиеся в воинской части, было решено пока не трогать. Оппозиционеры на машинах Дорожной полиции патрулируют улицы города.
В 8-ми из 26 районов оппозиция захватила здания районных администраций, полиции и органов национальной безопасности.
В Хмельницком районе оппозиционеры задержали губернатора. В некоторых городах полиция заявила о переходе на сторону оппозиции.