“МВД России”-ն Կիևում
Ինչպես հայտնեցինք, այս պահին Կիևում ոստիկանության և ընդդիմության միջև փոխhրաձգություն է, իսկ ոստիկանությունը, փախուստի դիմելով, ազատել է Եվրոմայդանի նախկինում վերցված հատվածները:
Հրաձգություններից մեկի ընթացքում լրագրողները կարողացել են Ռուսաստանի դրոշով համազգեստով զինված մի մարդու լուսանկարել: Այդ նկարը արագ տարածվեց սոցիալական ցանցերով:
Իսկ Gazeta.ua-ի հաղորդմամբ, ոստիկանության նահանջներից մեկի ժամանակ ընդդիմադիրները կարողացել են պոկել մի ոստիկանի համազգեստի` “МВД России” գրառումով «շեվրոնը» (պիտակը), ինչը գալիս է ապացուցելու, որ Ուկրաինայի ընդդիմության դեմ գործում են նաև ռուս ոստիկանները: Այդ շեվրոնը ցուցադրվեց Եվրոմայդանի բեմահարթակից:
Թեև ընդդիմությունը դեռ վաղուց էր պնդում, որ իրենց վրա կրակողները Ռուսաստանի ոստիկաններն են, ապացույցները միայն երեկ երեկոյան հայտնվեցին:

"МВД России" в Киеве
Как мы уже сообщали, в эти минуты в Киеве идет перестрелка между полицией и оппозицией. Тем временем обратившиеся в бегство сотрудники полиции освободили захваченные ранее участки Евромайдана.
В ходе одной из перестрелок журналистам удалось сфотографировать человека, на форме которого был изображен флаг России. Это фото очень быстро распространилось в социальных сетях.
По сообщению Gazeta.ua, во время отступления полиции оппозиционерам удалось сорвать с одного из полицейских «шеврон» с надписью «МВД России», а это доказывает, что против украинской оппозиции действуют также российские полицейские. Этот шеврон был продемонстрирован с трибуны Евромайдана.
И хотя оппозция давно утверждала, что в них стреляют российские полициейские, доказательства появились только вчера вечером.
Axr shat ejanagin provokacia e, inch es karcum paron Դանիել Իոաննիսյան, rusner@ henc senc kmtnein Kiev? Kam el inchi petq e MVD uxarkein? ayspisi texerum specnaz en uxarkum, aynpes vor, krkin porcir guce xelqin mot provokacia stacvi.
Очень примитивная провакация. Такую нашивку можно найти где угодно, придумали бы что нибудь по умнее:)))))