Նախարարը շարունակում է պնդել, որ կուտակային կենսաթոշակների պահումները օրինական են
ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը կառավարության անդամներին տեղեկացրեց, որ կուտակային կենսաթոշակների մասին հարցեր է ուղարկել մի շարք գերատեսչությունների, սակայն նրանցից ոչ բոլորն են պատասխանել: Այնուհետեւ նշեց, որ մի շարք գործատուներ ստիպված են եղել կատարել կուտակային կենսաթոշակների մասին օրենքով նախատեսված պահումներ եւ աշխատակիցներին էլ ստիպել են կատարել ֆոնդերի ընտրություն՝ պատճառաբանելով, որ էլեկտրոնային հաշվետվություն ներկայացնելիս կուտակային կենսաթոշակի տողը հանված չէ, այն դեպքում, երբ ՍԴ հայտնի աշխատանքային որոշմամբ հստակ նշվել է պատասխանատվություն նախատեսող հոդվածը կասեցնելու մասին:
Աշխատատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը հերթական անգամ նշեց, որ գործատուները որպես գործակալներ պարտավոր են հաշվարկներ եւ պահումներ կատարել: Նա նշեց օրենքի այդ հոդվածները, ըստ որի 1974 թ. ծնվածները պարտավոր են կատարել վճարումներ:
Արծվիկ Մինասյանը նախարարից հետաքրքրվեց՝ մի՞թե անիմաստ որոշում էր ՍԴ աշխատանքային որոշումը, եթե այո, ապա հորդորեց ԱԺ ամբիոնից հայտարարել այդ մասին:
Նախարարը նորից կրկնեց, թե կասեցվել են միայն ավտոմատ ֆոնդի ընտրություն կատարելու եւ պատասխանատվություն նախատեսող հոդվածները, իսկ վճարումներ կատարելու պարտավորությունը ուժի մեջ է:

Министр продолжает утверждать, что накопительные пенсионные удержания являются законными
Депутат парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян сообщил членам правительства, что направил в несколько ведомств вопросы по накопительной пенсионной системе, однако до сих пор не получил ответа. Депутат также отметил, что многие работодатели вынуждены были осуществить предусмотренные законом о накопительной пенсии удержания и заставили своих работников выбрать фонды, сославшись на то, что строка о накопительной пенсии не изъята. И это в том случае, когда Конституционный суд в своем известном рабочем решении четко предусмотрел приостановление статьи, предусматривающей ответственность.
Министр труда и по социальным вопросам Артем Асатрян в очередной раз отметил, что работодатели, будучи агентами, обязаны осуществлять расчеты и удержания.
В ответ Арцвик Минасян сказал, что если рабочее решение КС не имело смысла, тогда пусть заявят об этом с трибуны Национального Собрания.
Министр еще раз повторил, что приостановленылишь статьи об автоматическом выборе фонда и предусматривающие ответственность, а обязательство по осуществлению платежей остается в силе.