Պետական բյուջեից 22.5 մլն դրամ` կանանց համերգին
ՀՀ պետական բյուջեից 22.5 մլն դրամ կփոխանցվի մարտի 8-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կայացած «Միայն սիրո մասին» տոնական համերգի ծախսերը փոխհատուցելու համար: Քիչ հետո կառավարությունն այսպիսի որոշում կընդունի՝ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի առաջարկով:
Գումարը փոխանցվելու է համերգի կազմակերպչին՝ «Հայկական ջազի 70 տարին» հասարակական կազմակերպությանը, որպես նվիրաբերություն: Նշենք, որ այդ կազմակերպության հիմնադիրներն են Հայաստանի Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ռուբեն Ջաղինյանը, հայտնի ջազմեն Լևոն Մալխասյանը և ջութակահար Ասատուր Ասատրյանը:

22,5 млн драмов из госбюджета – на концерт для женщин
22,5 млн драмов будет выделено из государственного бюджета РА с целью компенсации расходов на состоявшийся 8 марта в концертном зале “Арам Хачатурян” праздничный концерт “Только о любви”. В ближайшие минуты такое решение по предложению министра культуры Асмик Погосян будет принято на заседании правительства.
Сумма должна быть перечислена в качестве пожертвования организатору концерта – общественной организации “70 лет армянскому джазу”. Отметим, что учредителями этой организации являются председатель совета Общественной телекомпании Рубен Джагинян, известный джазовый пианист Левон Малхасян и скрипач Асатур Асатрян.