Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Օբամային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Բարաք Օբամային՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Մեծարգո պարոն Նախագահ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ և մաղթում Ձեզ և Ձեր ընտանիքին երջանկություն, բարօրություն և ամենայն հաջողություններ:
Բարձր գնահատելով Ձեր ջանքերը մեր երկրների միջև փոխշահավետ գործընկերության և բազմաբնույթ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ` վստահ կարելի է ասել, որ Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև երկկողմ հարաբերություններն այսօր առավել քան երբևէ ամուր են:
Մեր ժողովուրդների միջև ավանդական ջերմ հարաբերությունները և պետությունների միջև հատկապես վերջին շրջանում ընթացող բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունն ունեն հետագա զարգացման և ամրապնդման զգալի ներուժ: Մենք վճռական ենք խորացնելու և ավելի ամրապնդելու մեր երկրների միջև համակողմանի կապերը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Կրկին շնորհավորելով ծննդյան օրվա կապակցությամբ` մաղթում եմ Ձեզ անսպառ ուժ և կորով: Համոզված եմ, որ Ամերիկայի բարեկամ ժողովրդին ծառայելու Ձեր դժվարին աշխատանքում կարձանագրվեն նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ»:

RA President Serzh Sargsyan sent the following congratulatory letter today to the President of the United States Barack Obama on his birthday.
I cordially congratulate you on the occasion of your birthday and wish you and your family happiness, well-being and every success.
Greatly valuing your efforts towards developing mutually beneficial partnership and multifaceted cooperation between our countries, I can state with confidence that today the bilateral relationship between Armenia and the United States of America is stronger than ever.
The traditionally friendly relations between our nations and the ongoing high-level political dialogue between our states in the recent period have the great potential to further expand and improve. We are determined to deepen and strengthen comprehensive ties between our countries in all areas of mutual interest.
I congratulate you once more on your birthday and wish you unending strength and energy. I am positive that there will be new successes and achievements in your difficult service to the friendly people of America.