ՊՆ-ն մեկնաբանել է «Հետքում» տպագրված նամակը
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը «Փորձեք ընդունելություն խնդրել նախարարի մոտ» նամակի կապակցությամբ
Հայտնում եմ, որ «Հետք» էլեկտրոնային լրատվամիջոցում ս.թ. հուլիսի 21-ին տպագրված «Փորձեք նախարարի մոտ ընդունելություն խնդրել» նամակի կապակցությամբ պաշտպանության նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում պարզվել է հետևյալը. նամակի ներքոստորագրյալ Վաչագան Ալոյանը, Վրեժ Հարությունյանը, Սերյոժա Մանուկյանը, Սոնա Աղաջանյանը, Գուրգեն Բաբայանը վերջին 3 տարում պաշտպանության նախարարի մոտ ընդունելության համար հերթագրված քաղաքացիների ցուցակում բացակայում են: Այդ անունները կրող որևէ քաղաքացի 2010-2011 թթ. ընթացքում պաշտպանության նախարարին երբևէ գրավոր չի դիմել: Այդ անունները կրող որևէ քաղաքացի ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում բնակարանային հաշվառման մեջ չի գտնվում:
Տարօրինակ է, թե ինչպես կարելի է կեղծանունների հետևում թաքնվելով մեղադրական նամակ գրել` առանց իրավական և բարոյական հիմքերի: Ինչպես կարելի է դժգոհել` նախարարի մոտ ընդունելություն չունենալուց, եթե ընդունելության համար անգամ չես դիմել:
Պաշտպանության նախարարը յուրաքանչյուր ամիս ընդունում է մի քանի տասնյակ քաղաքացիների (ազատամարտիկներ, զոհված ազատամարտիկների հարազատներ, զինծառայողների հարազատներ, պահեստազորի սպաներ), լսում նրանց խնդիրները և հնարավորության սահմաններում լուծում դրանք:

МО прокомментировало опубликованное в “Hetq” письмо
Комментарий пресс-секретаря министра обороны РА Давида Карапетяна по поводу письма “Попробуйте попросить приема у министра”
Сообщаю, что в связи с опубликованным 21 июля с.г. в электронном издании “Hetq” письме “Попробуйте попросить приема у министра” соответствующими подразделениями Министерства обороны были проведены изучения, в результате которых выяснилось следующее. Подписавшие письмо Вачаган Алоян, Вреж Арутюнян, Сережа Манукян, Сона Агаджанян, Гурген Бабаян в списке граждан, записавшихся на прием к министру обороны за последние 3 года, на значатся. В течение 2010-2011 гг. ни один гражданин, носящий эти имена, не состоял на квартирном учете в Министерстве обороны РА. Странно, как можно, скрываясь за псевдонимами и не имея правовых и моральных оснований, писать обвинительное письмо. Как можно жаловаться на невозможность попасть на прием к министру, если даже не записываешься на прием.
Министр обороны каждый месяц принимает несколько десятков граждан (ополченцев, родных погибших ополченцев, родных военнослужащих, офицеров запаса), выслушивает их проблемы и решает в рамках возможного.