«Ուսանողական ամառ-2011»-ը կանցկացվի Դիլիջանում
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհուրդն օգոստոսի 16-29-ը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի` Դիլիջան քաղաքում գտնվող «Տնտեսագետ» մարզաառողջարարական ճամբարում կիրականցնեն «Ուսանողական ամառ-2011» ծրագիրը։
Ծրագրի շրջանակներում բուհի հասարակական ակտիվություն և բարձր առաջադիմություն ունեցող ուսանողներին հնարավորություն կտրվի վայելելու ամառային հանգիստը Դիլիջանում:
Ծրագրին բուհի յուրաքանչյուր ֆակուլտետ և մասնաճյուղ ներկայացնելու է մեկական ջոկատ: Ջոկատները կրելու են հայ ժողովրդի տարբեր ժամանակների մեծանուն անձանց անունները` Գարեգին Նժդեհ, Մոնթե Մելքոնյան, Վազգեն Սարգսյան, Անդրանիկ Մարգարյան, Շառլ Ազնավուր, Պարույր Սևակ, Անդրանիկ, Գևորգ Չաուշ:
Ծրագրի ընթացքում ջոկատների միջև անցկացվելու են մարզական (մինի ֆուտբոլ, վոլեյբոլ, սեղանի թենիս, պարանի ձգում, շախմատ), մշակութային (երգ, պար, նորաձևություն, նկարչություն) և ինտելեկտուալ («Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ», բրեյն թեստ, պոետ և տնտեսագիտական օլիմպիադա) մրցույթներ, որոնք գնահատվելու են, և արդյունքում որոշվելու են հաղթող ջոկատները:
Ծրագրի մասնակիցների ընտրությունը կատարվել է ուսումնական տարվա ընթացքում ուսանողական խորհրդի կողմից կազմակերպված մշակութային, մարզական և ինտելեկտուալ մրցույթների հաղթողներից: «Ուսանողական ամառ-2011» ծրագրի վերջում տեղի կունենա եզրափակիչ գալա-համերգը և մրցանակաբաշխությունը:
Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

"Студенческое лето-2011" пройдет в Дилижане
Молодежный фонд Армении и студенческий совет Государственного экономического университета Армении 16-29 августа организуют в дилижанском спортивно-оздоровительно лагере "Тнтесагет" ("Экономист") мероприятие "Студенческое лето-2011". Возможность насладиться летним отдыхом в курортном городе Дилижане получат студенты, отличившиеся общественной активностью и высокой успеваемостью.
Каждый факультет и филиал вуза представит по одному отряду, которые будут носить имена видных армянских деятелей – Гарегина Нжде, Монте Мелконяна, Вазгена Саркисяна, Андраника Маркаряна, Шарля Азнавура, Паруйра Севака, Андраника, Геворка Чауша.
В рамках программы между отрядами будут проведены спортивные состязания по мини-футболу, волейболу, настольному теннису, перетягиванию каната, шахматам, концерты и интеллектуальные игры – "Что? Где? Когда?", Брейн-тест, литературные и экономические олимпиады. По результатам всех конкурсов будут выбраны отряды- победители.
Выбор участников мероприятия был сделан в течение учебного года из победителей организованных студсоветом культурных, спортивных и интллектуальных конкурсов.