Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի ԱՄՆ
Մայիսի 3-5-ը ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի հրավերով կայցելի Վաշինգտոն: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունը տեղեկացնում է, որ նախատեսվում են նախարար Նալբանդյանի հանդիպումները ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի, ԱՄՆ գործադիր եւ օրենսդիր իշխանությունների բարձրաստիճան պաշտոնյանների հետ:
Այցի շրջանակներում Էդվարդ Նալբանդյանը նաեւ կհանդիպի Ամերիկահայ համայնքային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին: Ի դեպ, Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանատան հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Թերի Դևիդսոնը երեկ հայտարարել է, որ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը նույնպես հրավիրվել է ԱՄՆ, և նախատեսված է նրա հանդիպումը Հիլարի Քլինթոնի հետ:

RoA FM to Meet Clinton in Washington D.C.
At the invitation of U.S. Secretary of State Hillary Clinton, RoA Foreign Minister Edward Nalbandian will be visiting Washington D.C. from May 3 to 5.
While in the American capital, FM Nalbandian is expected to meet with top ranking officials in the executive and legislatives branches of government. He will also have the opportunity to meet members of the local Armenian community. In a related story, the Azerbaijani Embassy in the U.S. yesterday reported that Azerbaijan's Foreign Minister Elmar Mamedyarov has also been invited to visit the U.S. by Secretary of State Clinton.