Արցախյան պատերազմի 1-ին կարգի հաշմանդամներին ավտոմեքենաներ հանձնվեցին
Այսօր Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում արցախյան պատերազմի 1-ին կարգի թվով 8 հաշմանդամների հանձնվեցին ձեռքի կառավարման ավտոմեքենաների բանալիները: Այս անգամ բանալիներն անձամբ հանձնեց բարերարը` Սուրեն Ավագյանը, ով արդեն երկրորդ անգամ է նման նախաձեռնությամբ հանդես գալիս:
Տեղեկացնենք, որ արցախյան պատերազմի 1-ին կարգի հաշմանդամներին ձեռքի կառավարման ավտոմեքենաների տրամադրման ծրագիրը մեկնարկել է անցյալ տարի, որի շրջանակներում ավտոմեքենաներ են տրամադրվել ինչպես բարերարների, այնպես էլ ԼՂՀ պետբյուջեի միջոցներով: Այսօր արդեն կարելի է արձանագրել, որ ավտոմեքենաներ են տրամադրվել թվով 33 հաշմանդամների:

Today, in a ceremony in Stepanakert's Renaissance Square, eight Artsakh War veterans with 1st degree physical disabilities were allocated automobiles with specially equipped hand-held controls. Present to hand the car keys to the vets was Souren Avagyan, the event benefactor.
This is the second time that Mr. Avagyan has undertaken the expense of providing such vehicles to physically challenged Artsakh War vets. The program was started last year when the NKR government used state funds to purchase such specially equipped cars. To date, some 33 vets have received vehicles.