«Ոսկե Արծիվ» շքանշան` Արկադի Տեր-Թադեւոսյանին
Հաղթանակի, ԼՂՀ պաշտպանության բանակի օրվա եւ Շուշիի ազատագրման 17-րդ տարեդարձի կապակցությամբ նախօրեին ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր: Պաշտպանության կազմակերպման գործում ԼՂՀ-ին մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության համար Արկադի Տեր-Թադեւոսյանին շնորհվել է «Արցախի հերոս» ԼՂՀ բարձրագույն կոչում` պարգեւատրելով «Ոսկե Արծիվ» շքանշանով:
Հայրենիքի պաշտպանության գործում ցուցաբերած բացառիկ քաջության եւ անձնական արիության համար ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը պարգեւատրվել է «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով£
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական արիության համար «Արիության համար» մեդալով պարգեւատրվել են 117 հոգի, որից 29-ը` հետմահու: «Մարտական ծառայություն» մեդալով` 498 հոգի, որից 18-ը` հետմահու: «Շուշիի ազատագրման համար» մեդալով` 56 հոգի, որից 6-ը` հետմահու:
ԼՂՀ-ում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ծրագրերի իրականացմանը ցուցաբերած գործուն մասնակցության համար պարգեւատրվել են` «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով`Մկրտիչ Մկրտիչյանը («Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Տորոնտոյի տեղական մարմնի ատենապետ (Կանադա)), «Երախտագիտություն» մեդալով` «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի մի շարք երկրների տեղական մարմինների ատենապետեր:

On the eve of the 17th anniversary of the liberation of Shushi, NKR President Bakho Sahakyan awarded Arkady Ter-Tatevosyan with the prestigious "Golden Eagle" medal and bestowed him with the top rank of "Artsakh Hero" for his exceptional service in organizing the defense of Karabakh.
The liberation of Shushi also coincides with the Great Patriotic War Victory Day and NKR Defense Forces' Day. On the occasion, NKR Prime Minister Arayik Harutyunyan was awarded the "Military Cross, second rank, for his contribution in defense of Karabakh. This was according to a decree of President Sahakyan.
117 individuals were awarded "Medals of Courage" by presidential decree due to feats of outstanding bravery in the defense of the country. 29 of the medals were awarded posthumously. "Military Service" medals were awarded to 498 individuals; 18 posthumously. 56 individuals were awarded the "Shushi Liberation" medal; 6 posthumously.
Mkrtich Mkrtichian, secretary of the All Armenia Fund's Toronto chapter, was awarded the "Vachagan Barepasht" medal for services rendered Karabakh through the implementation of All Armenia Fund projects in Artsakh.