5-րդ Համահայկական խաղերն արդեն գեղաթերթիկ ունեն
Օգոստոսի 20-ին մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց 5-րդ Համահայկական խաղերին նվիրված հերթական գեղաթերթիկը:
Առաջինը շրջանառության մեջ է դրվել դեռևս 1999 թ.՝ առաջին Համահայկական խաղերի ժամանակ: Այս ավանդույթը շարունակական է. Համահայկական խաղերից յուրաքանչյուրի համար 2001, 2003 և 2007 թթ. ևս մարվել են նամականիշեր:
«Համահայկական խաղերն արդեն ապացուցել են, որ հայ միասնականության առումով դարձել են անփոխարինելի: Համահայկական խաղերը դարձել են աշխարհասփյուռ հայկական գաղթօջախների երիտասարդների յուրօրինակ ֆորումներ»,- նշեց «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը:
Մարման պաշտոնական արարողությանը մասնակցում էին ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, Համահայկական հինգերորդ խաղերի համաշխարհային կոմիտեի, «Հայփոստ» ՓԲԸ ներկայացուցիչները, անվանի մարզիկներ, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության անդամներ:
Նախարար Մ.Վարդանյանը նշեց, որ նամականիշերը, պատմական և նյութական արժեք լինելուց բացի, յուրահատուկ հանրագիտարան են նշանավոր մարդկանց, իրադարձությունների, մշակույթի, բնաշխարհի մասին:
Ամեն տարի «Հայփոստն» ունենում է սպորտային թեմաներով մի շարք նամականիշերի և գեղաթերթիկների մարումներ, ինչպես, օրինակ, հայ օլիմպիական չեմպիոններին նվիրված շարքը, միջազգային սպորտային մրցաշարերին նվիրված մարումները և այլն:
«Սպորտային թեմաներով հայկական նամականիշերն արդեն մեծ տարածում և հարգանք են վայելում աշխարհի ֆիլատելիստների հավաքածուներում»,- հայտնում է «Հայփոստը»:

The Souvenir Sheet of 5th Pan-Armenian Games Introduced into Circulation
Today another souvenir sheet dedicated to 5th Pan-Armenian games was cancelled and introduced into circulation.
The first one dedicated to the first Pan-Armenian games was put into circulation in 1999. This tradition was continuous for each of Pan-Armenian Games in 2001, 2003 and 2007 as well.
"Indeed, Pan-Armenian Games have already proved they are irreplaceable when it comes to Armenian unity. These games became unique forums for the world spread Armenian communities' youth," "Haypost" CJSC acting CEO Haik Avagyan said.
The ceremony was attended by RA Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan, representatives of the World Committee of the 5th Pan-Armenian Games, "Haypost" CJSC, famous sportsmen and representatives of the Union of the Armenian Philatelists.
Minister Manuk Vardanyan stated that stamps are not only historical and material values, but also unique encyclopedia of famous people, events, culture and nature.
Every year "Haypost" CJSC cancels sport stamps and souvenir sheets such as the series of Olympic champions and international Olympiads.
"Armenian sport stamps have already gained great popularity and respect in collections of world philatelists," the press release spred by "Haypost" CJSC reads.