BRIDGE տնտեսական համաժողովը` Արցախում
Հունիսի 19-21-ը Ղարաբաղում կանցկացվի BRIDGE ARTSAKH տնտեսական համաժողովը, որը նախաձեռնում են Հայաստանի Արդյունաբերողների եւ գործարարների միությունը եւ «Մաստեր» միջազգային ինտեգրացման աջակցության կենտրոնը:
Ինչպես այսօր հայտնի դարձավ, համաժողովի գլխավոր թեման է «Պետություն եւ բիզնես` երկխոսությունից դեպի համագործակցություն»:
Տարբեր նիստերի ընթացքում կքննարկվեն ժամանակակից բիզնեսի խնդիրներն ու հեռանկարները, Արցախի ներդրումային գրավչությանը, տրանսպորտային համակարգի զարգացմանը, համաշխարհային ճգնաժամի պայմաններում շինարարական ոլորտի հնարավորություններին եւ այլ հարցերին վերաբերող թեմաներ:
Միջոցառմանը կմասնակցեն ԼՂՀ տարբեր կառույցների ներկայացուցիչներ, տնտեսության տարբեր ճյուղերի գործարարներ եւ հյուրեր`Հայաստանից:

An economic summit entitled "Bridge Artsakh" will take place in Karabakh on June 19-21. The main focus of the conference will be the theme of "Government and Business - From Dialogue to Coooperation".
The event has been organized by the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia and "Master" a non-governmental Center of International Integration Support. Representatives from a number of businesses in Karabakh and Armenia will take part, focusing on attracting foreign investment in the NKR.