Բաց նամակ նախագահ Սարգսյանին
2011թ. հունվարի 27-ին մեզ հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ Դուք, պարոն նախագահ, մեզ ներկայացաք որպես օրենքի եւ Սահմանադրության պաշտպան եւ խոստացաք հետամուտ լինել մեր որդիների սպանությունների գործերի բացահայտմանը:
Այդ հանդիպումից անցել է մոտ 7 ամիս, սակայն 5 քրեական գործերից ոչ մեկը չի բացահայտվել եւ մարդասպանները չեն պատժվել:
Զինվորական գլխավոր դատախազն ընդունում է, որ իր ենթակայության տակ գործող քննիչները, դատախազի օգնականներն ու զինդատախազները մեր որդիների քրեական գործերում թույլ են տվել մեծ եւ փոքր հանցանքներ ու զանցանքներ, սակայն հրաժարվում է որեւէ պատժամիջոց կիրառել նրանց նկատմամբ կամ քրեական պատասխանատվության ենթարկել:
Փաստորեն, Դուք մեզ հուսախաբ արեցիք եւ Ձեր խոստումն ու պարտքը չկատարեցիք:
Ցավով պետք է նշենք մեր համոզմունքը, որ նման անօրինականության եւ անտարբերության պայմաններում Հայոց բանակում զինծառայողների սպանությունները շարունակական բնույթ են կրելու:

Открытое письмо президенту РА Сержу Саргсяну
На состоявшейся 27 января 2011 г. встрече с нами Вы, господин президент, показали себя защитником закона и Конституции, обещали проследить за раскрытием дел об убийстве наших сыновей.
После той встречи прошло уже почти 7 месяцев, однако ни одно из 5 уголовных дел не раскрыто, убийцы не наказаны.
Главный военный прокурор признает, что работающие в его подчинении следователи, помощники прокурора и военные прокуроры допустили в уголовных делах об убийстве наших сыновей серьезные и незначительные преступления и проступки, однако отказывается применять в отношении них какую-либо санкцию или привлекать их к уголовной ответственности.
Вы фактически не оправдали наших надежд и не выполнили Ваше обещание и Ваш долг.
С сожалением должны сказать о нашей убежденности в том, что в условиях подобных беззаконий и безразличия убийства военослужащих в армянской армии будут носить постоянный характер.