Ստորգետնյա անցումները կնորոգվեն
Առաջիկայում բարեկարգ տեսք կստանան Երևանի ստորգետնյա անցումները, կնորոգվեն ու կլուսավորվեն տարածքները, կապահովվի սանիտարական պատշաճ վիճակը: Այս մասին ասվել է այսօր քաղաքապետարանում անցկացված հերթական աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ:
Մայրաքաղաքի արտաքին տեսքի բարեկարգման ծրագրի շրջանակում արդեն մեկնարկել են կամարների բարեկարգման աշխատանքները:
Անդրադառնալով նրան, որ Արաբկիրի սանմաքրման ձեռնարկությանը պատկանող մեքենամեխանիզմերի մի մասի խափանման հետևանքով վարչական շրջանում աղբահանության կազմակերպման հետ կապված խնդիրներ են առաջացել՝ քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է միավորել վարչական շրջանների սանմաքրման տեխնիկան և Արաբկիրում արագ վերացնել ստեղծված իրավիճակը:
Կարեն Կարապետյանը բոլոր վարչական շրջանների ղեկավարների առջև խնդիր է դրել ուսումնասիրել սանմաքրման ձեռնարկությունների գործունեությունը, տեխնիկայի ընդհանուր վիճակն ու կանխարգելիչ միջոցառումներ մշակել նման իրավիճակներից խուսափելու համար: Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Подземные переходы в Ереване будут отремонтированы
В ближайшее время подземные переходы в Ереване приобретут благоустроенный вид. Они будут отремонтированы, освещены и приведены в надлежащее санитарное состояние. Об этом было сказано во время очередного рабочего совещания в мэрии столицы.
В рамках программы благоустройства внешнего облика столицы уже начались работы по благоустройству арок.
Касаясь вопроса о том, что в связи с неполадками часть мусороуборочных машин, принадлежащих Арабкирскому санитарному предприятию, простаивает, из-за чего в административном районе возникли проблемы с вывозом мусора, мэр столицы Карен Карапетян поручил объединить санитарную технику административных районов и быстро нормализовать ситуацию.
Мэр поставил перед всеми руководителями административных районов задачу изучить деятельность санитарных предприятий, общее состояние техники и разработать профилактические меры с целью избежания подобных ситуаций. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.