Վերաքննիչն էլ չբավարարեց Արզաքանցյանին
Այսօր ՀՀ Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը կայացրեց ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Արզաքանցյանն ընդդեմ «Երկիր խմբագրություն» ՍՊԸ-ի գործով որոշումը: Դատարանը մերժեց Տիգրան Արզաքանցյանի բողոքն ըննդեմ «Երկիր» օրաթերթի և անփոփոխ թողեց Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի վճիռը:
Հիշեցնենք, որ առաջին ատյանի դատարանը օրաթերթին պարտավորեցրել էր վճարել 200.000 դրամ տուգանք` օրաթերթում տպագրված անձի պատիվն ու արժանապատվությունը վիրավորող «լակոտ» բառի համար, 80.000 դրամ` փաստաբանական ծախսերի համար, 8.000 դրամ` պետտուրքի համար, ինչպես նաև օրաթերթում հրապարակել վճռի եզրափակիչ մասը:

Апелляционный суд тоже не удовлетворил иск Тиграна Арзаканцяна
Апелляционный гражданский суд РА сегодня вынес решение по делу “ООО “Редакция “Еркир” против депутата Национального Собрания Тиграна Арзаканяна”. Суд отклонил жалобу Арзаканцяна против газеты “Еркир” и оставил в силе решение суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш Еревана.
Напомним, что суд первой инстанции обязал газету выплатить 200.000 драмов за публикацию слова “щенгок”, оскорбляющего честь и достоинство личности, 80.000 драмов на адвокатскеие расходы и 8.000 драмов в качестве госпошлины, а также опубликовать в газете заключительную часть решения суда.