Hi-Line ծառայությունը հասանելի է Հայաստանի 57 բնակավայրում
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է Hi-Line ծառայության աշխարհագրության ընդլայնման մասին: Բամբակաշատում, Մալիշկայում, Մրգաշատում, Նալբանդյանում, Փանիկում, Սառնաղբյուրում, Ճամբարակում (Գեղարքունիքի մարզ), ինչպես նաև Արմավիր և Տավուշ գյուղերում ծառայության մատուցման մեկնարկմամբ, այն բնակավայրերի թիվը, որտեղ կարելի է միանալ Hi-Line-ին, հասել է 57-ի: Այսպիսով, «ԱրմենՏել» ընկերությունն անցած տարվա ընթացքում կրկնապատկել է այն բնակավայրերի թիվը, որտեղ հասանելի է Hi-Line ծառայությունը:
«Երկրի լարային ենթակառուցվածքներում ներդրումները և արդիականացման գործընթացը պայմանավորված է «ԱրմենՏել» ընկերության ձգտումով ապահովելու շրջանների բնակիչներին ոչ միայն հուսալի ֆիքսված հեռախոսակապով, այլ նաև որակյալ ինտերնետով: Հենց այս նպատակով Հայասատանի միասնական օպերատորը զարգացնում է լարային ցանցը հասցնելով այն նոր քաղաքներ և բնակավայրեր, առաջարկելով անվճար միացում ծառայությանը, շահավետ սակագներ և ակցիաներ»,- նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ 2011թ-ի հունիս ամսվա վերջում «ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարեց Hi-Line ծառայությանը միացած 100 հազարերորդ բաժանորդի մասին:
Hi-Line ծառայության բնակավայրերի ամբողջական ցանկի, միացման պայմանների, ինչպես նաև սակագնային փաթեթների մասին ավելի մանրամասն տեղեկատվություն կարող եք ստանալ www.beeline.am կայքում:

Услуга Hi-Line доступна в 57 населенных пунктах Армении
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о расширении географии услуги широкополосного доступа в Интернет - Hi-Line. С началом предоставления услуги в Бамбакашате, Малишке, Мргашате, Налбандяне, Панике, Сарнахпюре, Чамбараке (марз Гегаркуник), а также в селах Армавир и Тавуш, число населенных пунктов, где можно подключиться к Hi-Line, достигло 57. Таким образом, компания «АрменТел» в течение прошедшего года удвоила число населенных пунктов, в которых доступна услуга Hi-Line.
«Инвестиции в проводную инфраструктуру страны и ее модернизация основаны на стремлении компании «АрменТел» обеспечить население регионов не только надежной фиксированной связью, но и качественным Интернетом. Именно для достижения этой цели универсальный оператор Армении развивает проводную сеть в новых городах и населенных пунктах, предлагает бесплатное подключение к услуге, выгодные акции и тарифы», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Напомним, что компания «АрменТел» в конце июня 2011 года объявила о подключении к услуге Hi-Line 100 тысячного абонента.
С полным списком населенных пунктов, где доступна услуга широкополосного доступа в Интернет - Hi-Line, а также тарифными планами на услугу можно ознакомиться на сайте www.beeline.am