Հովսեփ Խուրշուդյանը դեռևս չի կարդացել «Հայկական ժամանակ»-ի հոդվածը
Այսօր «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը գրել է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի` մանդատից հրաժարվելը կապված է «Ժառանգություն» կուսակցությունում տեղի ունեցած սկանդալի հետ, որը կապվում է Արմեն Մարտիրոսյանի և Հովսեփ Խուրշուդյանի անունների հետ:
Հրապարակման առթիվ «Հետքը» քիչ առաջ պարզաբանումներ խնդրեց կուսակցության մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանից:
-Թերևս տեղյակ եք` այսօրվա «Հայկական ժամանակը» մեծ հոդվածով Ձեզ է անդրադարձել: Ինչպե՞ս կմեկնաբանեք:
-Չէ, տեղյակ չեմ:
-«Հայկական ժամանակում» տեղեկություններ են տպագրվել, որ Դուք խորհրդարանական ընտրություններից առաջ ձեր կուսակցության ցուցակը ԿԸՀ տանելիս այնտեղ կեղծիքներ եք արել, և 8-րդ տեղը զբաղեցնող Մովսես Արիստակեսյանին իջեցրել եք 9-րդ հորիզոնական: Դա ինչպե՞ս կմեկնաբանեք:
-Ես կծանոթանամ հոդվածին, հետո կմեկնաբանեմ:
-Լավ, իսկ ա՞յս պահին. հոդվածում նշվում է, որ Արմեն Մարտիրոսյանի հետ Դուք խաղում եք իշխանության թիմում, և վերջնական նպատակն է կամ կազմաքանդել «Ժառանգությունը», կամ այնպես անել, որ ՀՅԴ-ին միանա: Դա ինչպե՞ս կարող եք մեկնաբանել:
-Ես նորից եմ կրկնում, մինչև դա չկարդամ ամբողջությամբ, ես որևէ բան չեմ կարող ասել: Խնդրում եմ ինձ ժամանակ տաք, ես անպայման կծանոթանամ:

Hovsep Khourshoudyan 'Needs Time' to Respond to "Haykakan Zhamanak" Allegations
Today’s "Haykakan Zhamanak" writes that a scandal within the ranks of the Heritage Party, involving Armen Martirosyan and Hovsep Khourshoudyan, is the reason behind Raffi Hovhanessian’s giving up his seat in the RoA National Assembly.
"Hetq" tried to get some clarification from Heritage Party press spokesperson Hovsep Khourshoudyan on the report.
-Have you read the reprt in today’s "Haykakan Zhamanak" in which you are mentioned?
-No, I’m not aware of it.
-"Haykakan Zhamanak" has reported that before the last parliamentary elections you moved the name of Movses Aristakestyan from 8th to 9th place on your party's ballot when you ntook the list to the Central Elections Commission. What do you have to say in response?
-Let me first read the article; then I’ll comment.
-OK. What about the fact that the article states that you and Armen Martirosyan are trying to dissolve the Heritage Party or at least have it unite with the ARF. Do you wish to comment?
-Let me repeat that I can’t say anything before reading the article in full. Please, give me some time to see what the paper has written.