Նույնը չի ասի Նիկոլ Փաշինյանի մասին
«Երբ հարևանի ընտանիքում ինչ-որ վեճ է լինում, հաճելի չէ, երբ խառնվում ես դրան»,- անդրադառնալով «Ժառանգություն» կուսակցությունում տեղի ունեցող դեպքերին` ասաց ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը: Նա լրագրողներին խորհուրդ տվեց հենց նրանցից էլ հարցնել, թե ինչ է կատարվում նրանց կուսակցության ներսում: «Դրանք ներկուսակցական խնդիրներ են, որոնց գնահատական տալ, կարծում եմ, այսօր մենք կոմպետենտ չենք, որովհետև տեղյակ էլ չենք, թե ինչումն է բանը կամ ինչ է տեղի ունեցել»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով Խաչատուր Սուքիասյանի` մանդատից հրաժարվելուն, Հ. Բիշարյանը նշեց, որ դա նրա խնդիրն է: Տիկին Բիշարյանը հավաստիացրեց, որ ինքը շատ է հարգում Խ. Սուքիասյանին` որպես սկզբունքային մարդ և շատ լավ է վերաբերվում նրան:
«Եվ այն, որ ինքը մանդատը հանձնել է, դա իր խնդիրն է և գուցե ինչ-որ ասելիք ունի, և մարդն այդ կերպով է ասում»,- ասաց նա:
«Այն, ինչ ասացի Խաչատուր Սուքիասյանի մասին, նույնը չեմ կարող ասել Նիկոլ Փաշինյանի մասին»,- պատասխանելով հարցին, թե ինչպե՞ս է մեկնաբանում այն, որ Խ. Սուքիասյանն այդքան շուտ ազատ արձակվեց, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը դեռևս անազատության մեջ է, ասաց Հ. Բիշարյանը:
«Սա իրավապահ մարմինների խնդիրն է: Խաչատուր Սուքիասյանը չի ունեցել մեղքի բաժին երևի թե, բաց են թողել: Իրավապահ մարմինների խնդիրն է` ինչու են մեկին դատապարտում, մյուսին` ազատ արձակում: Ես ուղղակի ուրախ եմ, որ իմ գործընկերն ազատ է արձակվել, ու որ ինքը մեղքի բաժին չունի, քանի որ դրսում է»,- ասաց նա:

When asked to comment on recent developments within the Heritage Party led by Raffi Hovhannisyan, Rule of Law Party MP Heghineh Bisharyan responded that it wouldn’t be correct for her to get involved in speculation. "When your neighbours are having a family argument, it’s not polite to stick your nose into their affairs.
She advised the press to seek answers directly from Heritage Party representatives. "Those are internal matters about which we aren’t qualified to comment on," she said.
MP Bisharyan also had little to say regarding MP Khachatur Soukiasyan’s giving up his seat in the parliament. However, she claimed that she respected Mr. Soukiasyan as a man of principle and holds him in high regard. "Perhaps the man had a point to make and this was the way he chose to make it," she added.
When asked by reporters why Khachatur Soukiasyan was freed so quickly while opposition activist Nikol Pashinyan still remains behind bars, Ms. Bisharyan stated, "However, I cannot say similar positive things about Nikol Pashinyan."
"This is a matter for law enforcement. Perhaps they freed Khachatur Soukiasyan because he wasn’t facing charges. Who can say why they free one person and try another. I am just glad that my colleague has been freed and that his hands are clean."