Երևանում գույքագրվել է ժամանակավոր շինություններում տեղակայված 2240 առևտրի սպասարկման օբյեկտ
Երևանի տարբեր վարչական շրջաններում գույքագրվել է ժամանակավոր շինություններում տեղակայված շուրջ 2240 առևտրի սպասարկման օբյեկտ: Այս մասին այսօր քաղաքապետարանում տեղի ունեցած հերթական աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ ասել է առևտրի և սպասարկումների վարության պետը:
Նա նշել է, որ շարունակվում են կենտրոնական փողոցներում տեղակայված, չգործող և պայմանագրային ժամկետներն ավարտված կրպակների ապամոնտաժման աշխատանքները:
Աբովյան փողոցում, ըստ ներկայացված տեղեկանքի, գույքագրվել է ժամանակավոր շինություններում գործող 16 օբյեկտ, որոնցից 2-ն է պայմանագրային ժամկետում: Պայմանագրային ժամկետը լրացած լինելու պատճառով այստեղ ապամոնտաժվել է 2 տաղավար, ևս 4-ը կապամոնտաժվի ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում:
Քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է խստորեն հետևել գործընթացի՝ օրենքի սահմաններում իրականացմանը, իսկ ապամոնտաժվող կրպակների սոցիալապես անապահով աշխատակիցներին այլընտրանքային աշխատատեղեր առաջարկել: Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

В Ереване проведена инвентаризация 2240 торговых объектов, расположенных во временных строениях
В различных административных районах Еревана была проведена инвентаризация 2240 торговых объектов, расположенных во временных строениях. Об этом сегодня на очередном рабочем совещании в мэрии столицы сообщил начальник управления по торговле и обслуживанию.
Он отметил, что продолжаются работы по демонтажу расположенных на центральных улицах города недействующих ларьков и ларьков с истекшим сроком договора.
Согласно представленной справке, на улице Абовяна проведена инвентаризация 16 объектов, располагавшихся во временных строениях. Срок действия договоров двух из них пока не истек. Демонтированы два павильона с истекшим сроком договора, еще четыре будут демонтированы в течение ближайшей недели.
Мэр Еревана Карен Карапетян поручил строго следить за тем, чтобы процесс демонтажа осуществлялся в рамках закона, а социально необеспеченным работникам демонтируемых ларьков предлагались альтернативные рабочие места. Об этом сообщает управление по информации и связям с общественностью мэрии.