8 նոր կազմակերպություն միացել է ԻՏՁՄ-ին
Այս շաբաթ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը համալրվեց նոր անդամ կազմակերպություններով: Այսպիսով, ԻՏՁՄ-ի անդամների թիվը 55-ից հասավ 63-ի: Միությանն են միացել «Թասկ», «Սեվեն Սմարթս», «Էմ Էքս Պրոմերվ», «Քոմփթեքարմ», «Աստրոմափս», «Էլեմենտ Սիիքսայ առ ընդ դի» ընկերությունները, Գյումրու տնտեսական զարգացման հիմնադրամը, Ինտերնետ հանրություն ՀԿ-ն:
ԻՏՁՄ անդամները Հայաստանում գործող տեղական և միջազգային կազմակերպություններն են, որոնք մասնավորապես ներգրավված են ծրագրային ապահովման ստեղծման, ինտերնետ տեխնոլոգիաների և էլեկտրոնային առևտրի, հետազոտման և զարգացման, կիսահաղորդիչների դիզայնի և այլ մասնագիտացումներում: Մի շարք անդամներ զբաղեցնում են առաջատար դիրքեր համաշխարհային շուկայում:
Ներկայում Հայաստանում տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտում գործում է շուրջ 300 ընկերություն, որոնց միավորող ամենախոշոր կառույցը ԻՏՁՄ-ն է:
«Միությունը ստեղծվել է ոլորտի ձեռնարկությունների շահերի պաշտպանության, բիզնեսի խթանման նպատակով», - ասում է ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:

8 новых организаций присоединились к СПИТ
На этой неделе Союз предприятий информационных технологий (СПИТ) пополнился новыми организациями-членами. Таким образом, число членов СПИТ увеличилось с 55-ти до 63-х. К Союзу присоединились компании “Таск”, “Севен Смартс”, “Эм Экс Промерв”, “Комптекарм”, “Астромапс”, “Элемент Сиксай ар энд ди”, Гюмрийский фонд экономического развития, ОО “Интернет сообщество”.
Члены СПИТ представляют собой действующие в Армении местные и зарубежные организации, которые вовлечены, в частности, в создание программного обеспечения, интернет-технологий и электронную торговлю, дизайн полупроводников и другие специальности. Ряд членов занимают лидирующие позиции на мировом рынке.
В настоящее время в сфере информационных и телекоммуникационных технологий в Армении действует около 300 компаний. И объединяющей их самой крупной структурой является СПИТ.
“Союз создан с целью защиты интересов предприятий сферы и стимулирования бизнеса”,- говорит исполнительный директор СПИТ Карен Варданян.