Կալանավորվել է Սեյրան Սարոյանի ազգականը
«Հետքը» նախորդ շաբաթ հրապարակել է հոդված Էջմիածին քաղաքում կատարված սպանության մասին: Մարտի 13-ին սպանվել է 23-ամյա Սեպուհ Կարապետյանը:
Մեր տեղեկություններով` սպանությունն իրականացրել է նույն քաղաքի բնակիչ Զարզանդ Սարոյանը՝ ԱԺ պատգամավոր, գեներալ Սեյրան Սարոյանի որդին: Սպանության պահին դեպքի վայրում եղել է ինը մարդ, այդ թվում` Սարոյանի հայրը՝ Ֆիրդուս Սարոյանը: Այսօր Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչությունից  տեղեկացրին, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քր.օր.-ի 104 հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն՝ ապօրինաբար մեկ ուրիշին դիտավորությամբ կյանքից զրկելը) եւ կալանավորված է Արայիկ Սարոյանը:
Մեզ առայժմ չի հաջողվել պարզել, թե արդյոք դեպքի վայրում ներկա± էր Արայիկ Սարոյանը, որը Ֆիրդուս Սարոյանի հորեղբոր թոռն է:

A Relative of Seyran Saroyan Is Arrested
In its previous issue, « Hetq » had published an article about a murder that took place in the town of Etchmiadzin. On March 13th, 23 year-old Sepuh Karapetyan was killed. According to our sources, Zarzand Saroyan, the son of National Assembly Deputy General Seyran Saroyan, committed the crime.
There were nine people on the scene when the murder took place including Firdus Saroyan, the father of General Saroyan. The Public Relations Division of the Police today reported that it had arrested Arayik Saroyan and had charged him with violating Article 104 (premeditated murder) of the ROA Criminal Code.
We have yet failed to verify whether Arayik Saroyan, the grandchild of Firdus Saroyan’s uncle, was present at the scene of the crime.