Մանկաբարձ-գինեկոլոգն իր մասնագիտական պարտականությունները ճիշտ չի կատարել
Ոստիկանության Վայքի բաժնում օգոստոսի 31-ին՝ ժամը 17:00-ին, տեղեկություն է ստացվել, որ օգոստոսի 14-ին Գնդեվազ գյուղի 20-ամյա բնակչուհու ծննդաբերության ընթացքում մանկաբարձ-գինեկոլոգ, 54-ամյա Մետաքսյա Հ.-ն իր մասնագիտական պարտականությունները ճիշտ չի կատարել, ինչն ազդել է նորածնի առողջական վիճակի վրա:
Ոստիկանության Վայոց ձորի մարզի քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր Մետաքսյա Հ.-ի կողմից մասնագիտական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում են ոստիկանության մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ «Չենք լռելու» երիտասարդական նախաձեռնության ակտիվիստներն Վայք քաղաքի բնակիչներից ստացած ահազանգի հետքերով մեկնել էին Վայքի հիվանդանոց:
Նրանք հանդիպել էին Գնդեվազ գյուղում բնակվող մի ընտանիքի հետ, պատրաստել տեսանյութ, որի միջոցով էլ ներկայացրել էին այն իրավիճակը, որն առկա է հիվանդանոցի ծննդաբերական բաժանմունքում:

Акушер-гинеколог недобросовестно выполнила свои профессиональные обязанности
31 августа в 17.00 в отделение полиции города Вайка поступило сообщение о том, что 14 августа во время родов 20-летней жительницы села Гндеваз 54-летняя акушер-гинеколог Метаксия О. недобросовестно выполнила свои профессиональные обязанности, что повлияло на состояние здоровья новорожденного.
В следственном отделе полиции области Вайоц дзор подготавливаются материалы о ненадлежащем исполнении Метаксией О. своих профессиональных обязанностей. Об этом сообщает пресс-служба полиции.
Напомним, что несколько дней назад активисты молодежной инициативы “Не будем молчать” по сигналу жителей города Вайка отправились в местную больницу.
Они встретились с проживающей в селе Гндеваз семьей, подготовили видеоматериал, в котором представили ситуацию в родильном отделении больницы.