Ազգային սեմինար հետաքննող լրագրողների համար
Դանիացիների կողմից ֆինանսավորվող Scoop ցանցը, որը Արեւելյան եւ Հարավ-արեւելյան Եվրոպայի երկրներում աջակցում է հետաքննական լրագրության զարգացմանը, Հայաստանի գործընկերներին հրավիրում է ազգային սեմինարի:
Այն տեղի կունենա 2008թ. հոկտեմբերի 4-ին Երեւանում՝ Մարիոթ հյուրանոցի «Փառանձեմ թագուհի» սրահում: Scoop-ը հնարավորություն ունի հետաքննող լրագրողներին աջակցություն ցուցաբերելու գալիք 3 տարիների ընթացքում:
Սեմինարի աշխատանքային լեզուներն են հայերենը, ռուսերենը եւ անգլերենը: Սեմինարը կմեկնարկի ժամը 10:00-ին եւ կավարտվի 15:30-ին:
Սեմինարի ընթացքում Դանիայի հետաքննող լրագրողների ասոցիացիայի ներկայացուցիչ Հենրիկ Կաուֆհոլցը կներկայացնի Scoop-ը եւ թե ինչպես եւ երբ կարելի է դիմել աջակցության համար: Երեւանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը կխոսի հետաքննական լրագրության անհրաժեշտության մասին, Ղրիմի «Սեվաստոպոլսկայա գազետա»-ի փոխխմբագիր Տատյանա Բիցը կներկայացնի հետաքննական լրագրության եւ Scoop-ի հետ իր աշխատանքային փորձը:
Սեմինարի կազմակերպմանը աջակցել է Բաց հասարակության ինստիտուտի օժանդակության հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղը: Սեմինարին մասնակցել ցանկացողներին խնդրում ենք զանգահարել Բաց հասարակության ինստիտուտ` (+374 10) 53.38.62 հեռախոսահամարով: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար խնդրում ենք դիմել Տաթեւիկ Մելիքյանին վերոհիշյալ հեռախոսահամարով, [email protected] էլ. հասցեով, կամ Հենրիկ Կաուֆհոլցին` [email protected] հասցեով: Գրանցման վերջնաժամկետն է 2008 թ. սեպտեմբերի 26-ը:

National Seminar for Investigative Reporters
The Danish sponsored network Scoop, which supports investigative reporting in East - and Southeast Europe, invites colleagues from Armenia to a national seminar in Yerevan on Saturday, 4 October 2008 in Queen Parandzem conference hall of Armenia Marriott hotel. Scoop will be able to support investigative reporting in Armenia for the next three years.
The national seminar will be in both Armenian, Russian and English. The seminar will start at 10.00 a.m. and finish at 3:30 p.m.
During the seminar Henrik Kaufholz from the Danish Association for Investigative Reporting, will introduce Scoop and about how and when to apply to Scoop for support, Boris Navasardian, President of the Yerevan Press Club, will talk about the necessity of investigative reporting and Ms. Tatiana Bytz, Sevastopolskaya Gazeta, will tell about her investigations in Crimea and her experience with Scoop.
The seminar is arranged in cooperation with Open Society Institute in Armenia (OSIAFA). To register for participation, please call OSI AFA at (+374-10) 53.38.62. Registration deadline is 26 September 2008. For more information please contact Tatevik Melikyan, OSIAFA or Henrik Kaufholz, [email protected] Henrik