Հայ կինոգետը` Վենետիկի կինոփառատոնի ժյուրիի անդամ
Օգոստոսի 31-ից մինչեւ սեպտեմբերի 10-ը Վենետիկում ընթացող 68-րդ միջազգային կինոփառատոնի Կինոլրագրողների եւ կինոգետների միջազգային ֆեդերացիայի` ՖԻՊՐԵՍՍԻ-ի ժյուրիում հրավիրված է աշխատելու հայ կինոգետ, «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի գեղարվեստական տնօրեն Սուսաննա Հարությունյանը: Տարբեր տարիների նա արդեն եղել է Բեռլինի, Լոկարնոյի, Կառլովի Վարիի, Ռոտերդամի, Անթալիայի, Տալլինի եւ  մի շարք այլ կինոփառատոների ժյուրիների անդամ:
ՖԻՊՐԵՍՍԻ-ի մրցանակը շնորհվում է հեղինակային կինոյում նոր ուղիներ նախանշող եւ կինոյի լեզուն հարստացնող կինոնկարներին:

The Armenian Film Critic as a Jury Member at Venice Film Festival
Susanna Harutyunyan, prominent Armenian film critic and the Artistic Director of GOLDEN APRICOT International Film Festival is invited to be FIPRESCI (The International Federation of Film Critics) Jury Member at the 68th Venice Film Festival, from August 31 to September 10, 2011. She has an experience to be a jury member at film festivals, such as Berlin, Locarno, Karlovy Vary, Rotterdam, Antalya, Tallinn and etc.
The FIPRESCI Prize is given to the films, which indicate new ways and enrich the language of cinema.