Առաջիկայում Երևան կներկրվի 60 ավտոբուս
Առաջիկայում Երևանում կկիրարկվի նոր երթուղային ցանց, և հասարակական տրանսպորտում առաջնահերթությունը կտրվի մեծ ու միջին տեղատարողությամբ ավտոբուսներին: Արդեն հոկտեմբերին Երևան կներկրվի չինական արտադրության ավելի քան 60 ավտոբուս, սակայն մայրաքաղաքում մեծ տեղատարողության ավտոբուսների պահանջարկ դեռ կա:
Այս մասին ասել է Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀ-ում Բելառուսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ստեփան Սուխորենկոյի հետ հանդիպման ժամանակ: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ քաղաքապետարանը բանակցում է տարբեր արտադրողների հետ, և այս ուղղությամբ ներկայացվող առաջարկությունները կարող են հետաքրքիր ու շահավետ լինել նաև բելառուսական ընկերությունների համար:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ Ստեփան Սուխորենկոն նշել է, որ գործակցային տարբերակներ գտնելու նպատակով առաջիկայում բելառուսական պատվիրակությունը կայցելի Երևան:

В ближайшее время автобусный парк столицы пополнится 60 автобусами
В Ереване предусмотрено задействовать новую маршрутную сеть, вместе с тем в общественном транспорте предпочтение будет отдано автобусам большой и средней вместимости. Уже в октябре в столицу будет завезено более 60 автобусов китайского производства.
Об этом сегодня сообщил мэр Еревана Карен Карапетян на встрече с Чрезвычайным и Полномочным послом Беларуси в РА Степаном Сухоренко. Карен Карапетян отметил, что мэрия ведет переговоры с различными производителями, и выдвигаемые предложения могут заинтересовать также белорусские компании.
Степан Сухоренко отметил, что с целью поиска вариантов сотрудничества в ближайшее время белорусская делегация посетит Ереван. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.