Ոստիկանությունը ուսուցիչների կուսակցական պատկանելությամբ ցուցակնե՞ր է պահանջում Թալինում
Թալինում և շրջակա գյուղերում տեղի ոստիկանությունը դպրոցների տնօրեններից պահանջում է ուսուցիչների անուններով և նրանց կուսակցական պատկանելությամբ ցուցակներ: Այս մասին այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում ահազանգ է ստացվել Թալինի տարածքային ստորաբաժանումից:
«Ժառանգության» պատգամավորները փորձել են կապվել Թալինի ոստիկանապետ Գևորգ Պողոսյանի կամ նրա տեղակալի հետ և բացատրություններ պահանջել, սակայն ոչ մեկի և ոչ էլ մյուսի հետ մինչև ժ. 15.00-ը կապվել չի հաջողվել: Տեղի ոստիկանության հերթապահ բաժնի ներկայացուցիչն ասել է, որ նրանք բացակայում են աշխատանքի վայրից:
«Ժառանգությունը» հայտնում է, որ հետամուտ է լինելու ոստիկանության կողմից այս ապօրինի գործողության պատճառները և դրա պատվիրատուներին պարզելու գործում, և հավելյալ տեղեկություններ ստանալուն պես տեղյակ կպահի լրատվամիջոցներին:

В Талине полиция требует списки учителей с указанием их партийной принадлежности?
В Талине и соседних селах полиция требует от директоров школ представить списки учителей с указанием их партийной принадлежности. Об этом в центральный офис партии "Наследия" сегодня сообщили из талинской территориальной структуры партии.
С целью получения объяснений депутаты парламентской фракции "Наследие" до 15.00 пытались связаться с начальником полиции Талина Геворком Погосяном или его заместителем, однако, как сообщил сотрудник дежурной части местной полиции, их на рабочем месте не было.
"Наследие" сообщает, что займется выявлением причин и заказчиков этих незаконных действий полиции. Дополнительная информация будет предоставлена СМИ сразу после ее получения.