Քոչարյանն ու Սարգսյանը նվիրել են, Տեր-Պետրոսյանն ու Ծառուկյանը`ոչ
Հայաստան համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը քիչ առաջ «Հայացք» ակումբում տեղեկացրեց, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ինչպես նախորդ տարիներին, այնպես էլ այս տարի փոխանցել է իր մեկ ամսվա աշխատավարձը: Վարդանյանը սակայն չնշեց, թե որքան է կազմում այդ աշխատավարձը: Նախկին նախագահի որդին` Սեդրակ Քոչարյանը, այս տարի եւս մեկ միլիոն դրամ գումար է փոխանցել Հիմնադրամին:
Հիմնադրամի գործադիր տնօրենը նաեւ հայտնեց, որ ՀՀ նախագահի աշխատակազմից փոխանցել են 8100 ԱՄՆ դոլար. «Սերժ Սարգսյանի կատարած նվիրատվությունն այդ գումարի մեջ է մտնում, թե կոնկրետ որքան է` մենք չգիտենք»,- ասաց Արա Վարդանյանը: Ներկայիս նախագահի եղբայր Սաշիկ Սարգսյանը դեռեւս գումար չի խոստացել Հիմնադրամին:
Այս տարի խոստում չի եղել նաեւ գործարար Գագիկ Ծառուկյանի կողմից, ով նախորդ տարի 2 մլն դոլար էր խոստացել: ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը եւս չի մասնակցել դրամահավաքին: «Ես դեռ չեմ խոսել պարոն Ծառուկյանի հետ, հնարավոր է, որ նա այս տարի եւս մասնակցի, դրամահավաքը դեռ չի ավարտվել, փոխանցումները դեռ կատարվում են»,- ասում է հիմնադրամի գործադիր տնօրենը:

Telethon Pledges from Kocharyan, Sargsyan; Not Ter-Petrosyan
At a press conference today, All Armenia Fund Director Ara Vardanyan disclosed the names of some famous Armenian politicians who did, or did not contribute, to this year’s Telethon. Mr. Vardanyan noted that former RoA President Robert Kocharyan, as in years past, had pledged an amount equal to one month of his salary. He failed to note the amount, however. The former president’s son, Sedrak Kocharyan, is said to have donated 1 million AMD.
Regarding the contribution made by current RoA President Serzh Sargsyan, Mr. Vardanyan noted that the amount was included in the $8,100 pledged by the presidential staff office. Again, Mr. Vardanyan stated that he didn’t know the exact amount. He did say that Sashik Sargsyan, the president’s brother, had not made a pledge this year.
Mr. Vardanyan stated that there was no pledge from businessman Gagik Tsarukyan this year. He had pledged $2 million in 2008. “I haven’t talked to Mr. Tsarukyan yet, so there’s sa chance he will make a donation as well,” Mr. Vardanyan noted.
Levon Ter-Petrosyan, the RoA’s first president was also noted as not having made a pledge to this year’s Telethon.