«Ընտրությունները հիմնականում նորմալ են ընթանում, բայց 10/18 եւ 10/19 ընտրատեղամասերում լարվածություն կա, ուզում են բերել ուրիշի փոխարեն քվեարկելու: Այս պահին ես այստեղ եմ գտնվում, թե ինչ են ուզում անել` չեմ հասկանում, բայց իմ ներկայությունը իրենց ծրագրերը խափանեց»,- «Հետքին» ասաց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում «Ժառանգության» անդամ Զոյա Թադեւոսյանը: Նրա խոսքով` հանձնաժողովի նախագահները համագործակցում են թաղային հեղինակությունների հետ:
«Հենց նոր ինձ զանգահարեցին եւ ասացին, որ թիվ 10/8 ընտրատեղամասում խոչընդոտում են լրագրողների աշխատանքը: Արա Սիմոնյանի վստահված անձը շատ ահնդուգն է իրեն պահում: Հենց ընտրատեղամասից զանգահարում է քաղաքացիներին եւ ասում` եկեք ընտրության, դրա իրավունքը չունի, դա դիտվում է որպես քարոզչություն»,- տեղեկացնում է Զոյա Թադեւոսյանը:
Իսկ թիվ 15 մանկապարտեզում տեղակայված ընտրատեղամասում ԿԸՀ-ի անդամը սեւազգեստ տղաների կուտակում է նկատել: «Այնտեղ ժամը 12-ի դրությամբ արդեն 150 մարդ էր քվեարկել, ինչը համեմատած մյուս ընտրատեղամասերի հետ` անհավանական թիվ է: Այսինքն` կամ մարդկանց բերել են ընտրության կամ ուրիշի փոխարեն են ընտրել»,- ասում է Զոյա Թադեւոսյանը:

CEC's Zoya Tadevosyan - "They're busing in people to vote"
Zoya Tadevosyan, who serves on the Central Election Commission and is a member of the opposition Heritage Party, has told "Hetq" that as of 2:30 pm elections are proceeding normally except for polling stations 10/18 and 10/19. She claims that appears people are being bused into the station to cast ballots.
"I just received a phone call from polling station 10/8 saying that reporters are being harassed. It seems that the proxy for candidate Ara Simonyan is calling up people from the premises and telling them to come and vote. This is against the law and is regarded as campaigning," stated Mrs. Tadevosyan.
She claims that as of 12 this afternoon, 150 people had already cast their votes at the station. "When compared to other polling stations, this is an improbable number. In other words, they’ve either brought in people or have cast ballots for others."