«Մենք գտնում ենք, որ կառավարությունը պետք է արդյունաբերությունը դիտի որպես գերակա ուղղություն տնտեսության մեջ, ցավոք սրտի, նախորդ 20 տարիներին այդպես չի եղել»,- ասում է հայրենական ապրանք արտադրողների նախագահ Վազգեն Սաֆարյանը:
Այսօր «Փաստարկ» ակումբում նա ներկայացրեց հայկական արտադրողները տեսակետը, համաձայն որի` մեր տնտեսական մտածողության մեջ պետք է արմատական փոփոխություններ մտցնել: Վազգեն Սաֆարյանը նաեւ անդրադարձավ գազի սակագնի սպասվող թանկացմանը.
«Սա բավականին լուրջ մտահոգություններ է առաջացրել արտադրողների շրջանում: Դրա համար պետք է լավ ուսումնասիրել գազի գնի ծախսային գծի հոդվածները, որոնցից մի քանիսը ենթակա են վերանայման»,- նշեց հայրենական ապրանք արտադրողների նախագահ:
Վազգեն Սաֆարյանը կարծում է, որ եթե Հայաստանի Ռուսաստանի ռազմավարական գործընկերն է, ապա «ՀայՌուսգազարտը» կարող է ավելի մատչելի գնով գազ մատակարարել Հայաստանին. «Մենք բանակցությունները կշարունակենք, մինչեւ հասնենք մի այնպիսի սակագնի, որն ընդունելի կլինի մեր ազգաբնակչության համար»:

Vazgen Safaryan, chairman of the Union of Domestic Manufacturers of Armenia, today said that for the past twenty year, the Armenians government hasn’t directed enough attention to the manufacturing sector.
Mr. Safaryan, at a press conference, argued for drastic changes to Armenia’s economic thought process. He also referred to the expected price hikes in gas supplies and said that manufacturers were worried about the impact it would have.
He said that HayRusGazArd, the Russian utility supplier, should come up with more acceptable gas prices, given that Armenia is regarded as Russia’s strategic ally. "We will continue negotiations until we reach an acceptable level of gas prices for our country," Mr. Safaryan said.
The Union of Domestic Manufacturers is drafting a set of proposals for government review on the matter.