Եկել էին 91-ը. Սամվել Ալեքսանյանը «գործնական» առաջարկ արեց
Քիչ առաջ մեկնարկեցին Ազգային ժողովի չորրորդ գումարման 10-րդ նստաշրջանի աշխատանքները: Օրակարգում ընդգրկված է 147 հարց: ԱԺ սեպտեմբերի 13-15-ի նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 92 հարց, միջազգային 21 պայմանագիր:
Աշնանային նստաշրջանի առաջին օրը ԱԺ էին եկել 91պատգամավոր: Նրանց թվում էին նույնիսկ այն պատգամավորները, ովքեր ԱԺ սովորաբար չեն գալիս` ներառյալ Սամվել Ալեքսանյանը:
Պատգամավորը նույնիսկ ջենտլմենաբար ուղեկցեց պատգամավոր Անահիտ Բախշյանին նիստերի դահլիճ: Ակնհայտ էր, որ Սամվել Ալեքսանյանի տրամադրությունը բարձր էր: Նա նույնիսկ կատակում էր իրեն լուսանկարող լրագրողների հետ: «Լա՞վ եմ դուրս գալիս: Դե նկարածներիցդ մի քանի հատ ուղարկի մեր տուն»,-ասում էր պատգամավորը:
Տեսնելով խորհրդարանում մի քանի տասնյակ լրագրողների` Սամվել Ալեքսանյանը հետաքրքրվեց, թե Հայաստանում ընդհանրապես քանի լրագրող կա: «Երեւի մի 5000 լրագրող կլինի չէ՞: Ով տեղից հելնում ա թերթ ու կայք ա բացում: Արի մի հատ էլ ես ու դու բացենք»,-«Հետքի» լրագրողին «գործնական» առաջարկ արեց գործարար պատգամավորը:
«Ձեր ունեցվածը քի՞չ է, որ թերթ եք ուզում բացել»,- հետաքրքրվեցինք պատգամավորից:
«Այ մարդ, ես ինչ ունեմ որ, ոչ մի բան էլ չունեմ»,-պատասխանեց Սամվել Ալեքսանյանը:
Սամվել Ալեքսանյանը, սակայն, մասնակցեց միայն քառօրյայի հաստատմանը, ինչից հետո անմիջապես լքեց խորհրդարանի տարածքը:

Пришел 91 депутат. Самвел Алексанян сделал “Hetq”-у “деловое” предложение
Только что начала работу 10-я сессия четвертого созыва Национального Собрания Армении. В повестку включены 147 вопросов. В проект повестки заседания, которое пройдет 13-15 сентября, включены 92 вопроса и 21 международный договор.
В первый день осенней сессии в НС пришел 91 депутат, в том числе парламентарии, которые обычно не приходят на заседания, например, Самвел Алексанян. Парламентарий не только пришел на работу, он повел себя как джентльмен, проводив до рабочего места коллегу Анаит Бахшян. Было очевидно, что у Самвела Алексаняна приподнятое настроение, он даже шутил с фотографировавшими его журналистами. “Ну что, хорошо смотрюсь на снимках? Тогда пришли мне несколько фотографий на дом”,- попросил депутат.
Увидев в парламенте несколько десятков журналистов, Самвел Алексанян поинтересовался, сколько вообще журналистов в Армении. “Тысяч пять, наверное, будет. Кому не лень, открывают газету или сайт. А что если и нам с тобой открыть газету?”,- сделал “Hetq”-у “деловое” предложение депутат-предприниматель.
“Вам мало того, что у Вас есть, еще и газету хотите иметь?” – поинтересовались мы у г-на Алексаняна. “А что у меня есть? У меня ничего нет”,- последовал ответ.
Самвел Алексанян принял участие лишь в утверждении повестки 4-дневного заседания, после чего сразу покинул здание парламента.