Երևանը շքեղ լուսավորությամբ կդիմավորի առաջիկա տոները
ՀՀ անկախության 20 –րդ տարեդարձի  և Էրեբունի –Երևան տոնակատարություններին ընդառաջ  մայրաքաղաքում շարունակվում են բարեկարգման, արտաքին ձևավորման և հարդարման լայնածավալ աշխատանքները:  Տոնական օրերին Երևանը նորովի տեսքով կներկայանա թե երևանցիներին , և թե  քաղաքի հազարավոր հյուրերին: Ավարտական փուլում են «Հաղթանակ», «Կիևյան» կամուրջների և Կոմիտաս - Դավիթ Անհաղթի փողոցների ու Ազատության պողոտայի հատման մասի տրանսպորտային հանգույցի հարդարման և ձևավորման աշխատանքները,  պատշաճ տեսքի են բերվում   200 շենքերի ճակատային հատվածները:
Օրերս շահագործման կհանձնվեն այս տարվա ծրագրով նախատեսված վերգետնյա 3 անցումները` Շիրազի և Դավիթ Բեկ փողոցներում,  ինչպես նաև Ազատության պողոտայում: Կավարտվեն  2011 թ.-ի ծրագրով նախատեսված կենտրոնական փողոցների մայթերի վերակառուցման աշխատանքները: Հանրապետության հրապարակում շարունակվում են   40 կրկնակի հզորությամբ լուսարձակների տեղադրման, ինչպես նաև  կամուրջների, արձանների ու ճարտարապետական արժեք ներկայացնող շենքերի գեղարվեստական լուսավորման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները: Ծրագրերի իրականացմանն ակտիվորեն մասնակցել են նաև ՀՀ-ում գործող բանկերն ու մասնավոր ընկերությունները: Երևանի քաղաքապետարանը վստահեցնում է, որ տոնական օրերին  մայրաքաղաքը կունենա աննախադեպ շքեղ  լուսավորություն:

Праздник независимости Ереван встретит роскошно освещенным
В связи с празднованием 20-ой годовщины независимости Армении и Дня города Эребуни-Ереван продолжаются широкомасштабные работы по благоустройству и внешнему оформлению столицы. В праздничные дни Ереван предстанет перед ереванцами и многочисленными гостями в новом облике.
Завершаются работы по благоустройству и оформлению моста Победы и Киевского моста, транспортных узлов, расположенных на пересечениях улиц Комитаса, Давида Анахта и проспекта Азатутян, в надлежащий вид приводятся фасады 200 зданий.
На днях в эксплуатацию будут сданы 3 наземных перехода на улицах Шираза, Давида Бека и проспекте Азатутян. Близятся к завершению работы по благоустройству тротуаров центральных улиц.
На площади Республики продолжается установка мощных фонарей, осуществляются работы по художественному освещению  представляющих ценность мостов, зданий и памятников.
В реализации программ принимают участие действующие в РА банки и частные компании. Мэр Еревана заверяет, что в праздничные дни столица получит беспрецедентно роскошное освещение. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.