Գերակա շահ. դատարանը մերժեց ընտանիքի հայցադիմումը
Վարչական դատարանը մերժել է Բուզանդ 83 հասցեում բնակվող Աբրահամյանների ընտանիքի հայցադիմումը, որով վերջիններս պահանջում էին Երեւանի քաղաքապետարանին պարտավորեցնել ճանաչելու իրենց սեփականության իրավունքը տան նկատմամբ:
«Հետքը» գրել էր, որ 2007 թ. ՀՀ կառավարության որոշմամբ` Բուզանդ 83 տան տարածքը ճանաչվել է բացառիկ գերակա հանրային շահ եւ վաճառվել հայտնի գործարար, «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանի որդուն` անհատ ձեռներեց Հայկ Բեգլարյանին:
Սակայն ընտանիքը մինչ օրս չի հանձնել տունը ձեռներեցին. Աբրահամյանները փորձում են դատարանի միջոցով վերականգնել իրենց իրավունքները տան նկատմամբ: Աբրահամյաններից տեղեկացանք, որ պատրաստվում են Վճռաբեկ դատարանում բողոքարկել վարչական դատարանի կայացրած որոշումը:

The Administrative Court today threw out the petition of the Abrahamyan family demanding that the Yerevan Municipality verify their property rights to a house on 83 Buzand Street.
The property was declared eminent domain according to a 2007 government decision and was subsequently sold to businessman Hayk Beglaryan, the son of Barsegh Beglaryan, owner of the "Flesh" chain of gas stations.
The Abrahamyan family has to date refused to vacate the house and hand it over to Beglaryan. The family has told Hetq that they will apply to the Court of Cassation, seeking annulment of the Administrative Court’s ruling.