Հրշեջ ավտոմեքենաներ` Ճապոնիայից Հայաստան
Այսօր առավոտյան Երևանի Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունեցել Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության կողմից Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայությանը 28 հրշեջ ավտոմեքենաների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
Միջոցառմանը մասնակցել են բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ՀՀ-ում ներկայացված դիվանագիտական կորպուսի, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, բազմաթիվ հյուրեր:
Տողանի շարված հրշեջ ավտոմեքենաների մոտ Ճապոնիայից ժամանած մասնագետները ներկայացրել են հրշեջ ավտոմեքենաների տեխնիկական զինվածությունն ու առանձնահատկությունները, որից հետո հայ հրշեջ-փրկարարները ցուցադրական վարժանք են անցկացրել:

Japanese Fire Trucks Gifted to Armenia
This morning in Yerevan’s Republic Square, ceremonies marking the handover of 28 state of the art fire fighting trucks to Armenia took place. The equipment was a gift from the Japanese International Cooperation Agency.
Fire-fighters from Japan were on hand to display just what the trucks were capable of when it comes to fighting fires. This was followed by a display exercise conducted by Armenian fire-fighters.
Taking part in the ceremonies were high ranking government officials, members of the diplomatic corps in Armenia and representatives of various international organizations.