Երևանում կանցկացվի 16-րդ կրթական տեղեկատվական ցուցահանդեսը
Հոկտեմբերի 15-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում ԱՄՆ Պետքարտուղարության ներքո գործող խորհրդատվական կենտրոնը Երևանում կազմակերպում է իր 16-րդ Կրթական տեղեկատվական ցուցահանդեսը:
Սա մեկօրյա միջոցառում է, որը բաց է լայն հասարակության առջև և առաջարկում է ԱՄՆ-ում ուսման վերաբերյալ տեղեկություն: Ներկաները հնարավորություն կունենան հանդիպելու այն կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին, որոնք վարում կամ ֆինանսավորում են փոխանակման ծրագրեր ԱՄՆ-ում, ինչպես նաև տեղեկություն ստանալու ԱՄՆ-ի քոլեջների ու համալսարանների վերաբերյալ:
Այցելուները կարող են հանդիպել նաև ԱՄՆ-ում ուսումնական ծրագրերում և հաստատություններում ուսանած և վերադարձած շրջանավարտների հետ:

The 16th Education Information Fair to Be Organized in Yerevan
The State Department-affiliated advising center in Yerevan is going to organize its 16th Education Information Fair which will take place on October 15 at the American University of Armenia.
This one-day event is open to the public free of charge and offers a variety of information on US study opportunities. Participants have the opportunity to meet with representatives of US universities and colleges and several organizations that fund or administer exchange programs as well as receive information on different US colleges and universities.