Պատգամավորը հայհոյել է «Հետքի» լրագրողին
Տեղեկանալու համար, թե ի՞նչ բարոյական վնաս է կրել «Հայկական ժամանակի» հրապարակումից հետո, որին վերջերս դատի է տվել բարոյական վնաս կրելու համար, զանգահարեցինք ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանին:
Ներկայանալուց հետո Ռուբեն Հայրապետյանն ասաց. «Էդ ի՞նչ թերթ ա, օրական ըտենց մի թերթ ա բացվում, ու որոշում եք, որ ինձ պիտի զանգե՞ք»:
«Իսկ Ձեզ զանգելը արգելվա՞ծ է»,- հարցրի Ռուբեն Հայրապետյանին:
«Տգետ, ես լրատվական ծառայություն ունեմ, «չերեզ» լրատվական ծառայություն իմ հետ կապնվի»,- ասաց պատգամավորը եւ անջատեց հեռախոսը:
Ես, որ լուսաբանում եմ ԱԺ-ի աշխատանքները, գիտեմ, որ որեւէ պատգամավոր լրատվական ծառայություն չունի:
Երբ կրկին զանգահարեցի, որպեսզի պատգամավորից ճշտեմ նման պահվածքի ու լրագրողին վիրավորելու պատճառը, Ռ. Հայրապետյանը նախ ճշտեց` արդյոք զրույցը ձայնագրում եմ, թե ոչ, իսկ երբ տեղեկացավ, որ ձայնագրվում է, սեռական բնույթի հայհոյանքներ սկսեց տալ: Վերջում էլ ավելացրեց. «Լավ արեցի»:

I wanted to find out what "moral damage" had MP Ruben Hayrapetyan actually sustained to make him take the daily newspaper Haykakan Zhamanak to court. So I called him up and told him who I was.
What’s your paper? There’s a new paper coming out every day now. So what, you have to call me?
Is it against the law to telephone you?
You ignoramus. I have a press service. Get in touch with them.
This reporter covers the goings on at the National Assembly, I can tell you that none of the MP’s has a press service.
So I called MP Hayrapetyan back to see what had rankled him so to verbally abuse me.
He first asked if the conversation was being recorded. When I said it was the MP let loose with a barrage of sexual expletives.
When he was done, MP Hayrapetyan’s final words were, "Good for you".
Note - In January, Haykakan Zhamanak had reported that Ruben Hayrapetyan and two other MP's, Samvel Alexanyan and Levon Sargsyan, were allegedly named in a list of Armenian oligarchs involved in criminal cases that had been drawn up by Russian law enforcement.