Ճանապարհ ծախելը դարձել է մոդա. հիմա էլ Թռչկանում (տեսանյութ)
Այցելեցինք Թռչկանի ջրվեժ: Ճանապարհին մեր մեքենան կանգնեցրեց ոմն մեկը՝ պնդելով, որ դա իր տարածքն է, և այնտեղով անցնելու համար պետք է վճարենք:
Նա ստիպողաբար ուզում էր, որ օգտվենք իր «բիսեդկաներից» կամ ուղղակի վճարենք «իր տարածքով» անցնելու համար, և պնդում էր, որ արդեն մի քանի հոգուց վերցրել է 5000 դրամ, ու դրանով փորձում էր ապացուցել, որ օրինական է գործում:
Բնականաբար, ոչ մի կոպեկ էլ չտվեցինք, ու կոչ եմ անում բոլորին, ովքեր Թռչկան գնալուց այդ ճանապարհով կօգտվեն, 100 դրամ անգամ չտալ: Մի սովորեցրեք, դրանք շատանում են, Գառնու ձորի շարունակությունն է: Մի թողեք՝ Ձեր երկրում Ձեզանից փող գանձեն ընդամենը ճանապարհով անցնելու համար:

Новая “мода“ требовать деньги за проезд по дорогам (видео)
По дороге к водопаду Трчкан нашу машину остановил человек, который заявил, что это “его территория“, поэтому за проезд нужно заплатить.
Он упорно добивался, чтобы мы воспользовались его беседками или просто заплатили за то, что проезжаем по “его территории”, утверждая, что уже взял с нескольких человек по 5000 драмов. Тем самым он пытался доказать, что действует законно.
Мы, разумеется, не заплатили ни копейки и призываем всех, кто воспользуется этой дорогой, ведущей к водопаду Трчкан, не давать даже 100 драмов. Людей, вымогающих деньги за проезд по той или иной дороге, становится все больше. Трчкан стал продолжением Гарнийского ущелья. Не позволяйте, чтобы в вашей стране с вас требовали деньги всего лишь за проезд по дороге.